• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 1(51)/2008

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.01.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Firma Aluprof zainwestowała w nowoczesną kabinę Super Cube  Aluprof to lider na rynku systemodawców. W dwóch zakładach produkcyjnych w Bielsku-Białej i Opolu powstają systemy aluminiowe, z których firmy wykonawcze tworzą konkretny produkt, np. okno, drzwi, fasadę, rolety, czy bramy. W ubiegłym roku firma osiągnęła 430 mln zł obrotu. Nasza redakcja odwiedziła Aluprof, by przyjrzeć się nowej inwestycji dodatkowej linii lakierniczej firmy Adal wraz z kabiną Wagnera, jaka została zainstalowana w zakładzie w Bielsku-Białej.  - Rok 2007 był pierwszym pełnym rokiem pracy nowej organizacji pod wspólną marką Aluprof – wyjaśnia Marcin Puchała, prezes zarządu, dyrektor generalny. - Naszym podstawowym zadaniem było doprowadzenie do pełnej integracji firmy oraz do uzyskania możliwie najlepszej rozpoznawalności marki w branży budowlanej w kraju. Dobra koniunktura panująca w branży budowlanej, w połączeniu z naszą pozycją rynkową, pracą eksportową oraz dobrą dostępnością produktu, spowodowała duże przyrosty w sprzedaży systemów na poziomie ok. 25 proc. Rok 2007 został wykorzystany również na rozwój produktów firmy zarówno w systemach budowlanych, jak i roletowych. Powstało wiele nowych pozycji, które wzbogaciły ofertę firmy w rozwiązaniach obiektowych. Podsumowując miniony rok nie sposób pominąć wielu inwestycji rzeczowych, które zrealizowaliśmy. Największe z nich to lakiernia proszkowa, która ostatecznie podwoiła nasze możliwości produkcyjne do ponad dwóch milionów metrów kw. rocznie.

  Reklama
  Śródtekstowy - xrite 14.09-27.09 Julian
  Centrum proszkowe.  W lakierni zainstalowana została kabina Super Cube Wagnera. Firma Aluprof posiada wieloletnie doświadczenie w lakierowaniu profili, więc decyzja o wyborze kabiny została podjęta na podstawie własnych doświadczeń, po przeprowadzeniu prób technologicznych u różnych dostawców i wnikliwym porównaniu ich wyników i konkurencyjnych rozwiązań. Kabina plastikowa Super Cube wyposażona w monocyklom charakteryzuje się niewielkimi gabarytami, wnętrze kabiny ma zaledwie 2,5 m długości i 1,8 m szerokości. Zmniejszenie gabarytów osiągnięto dzięki usytuowaniu stanowisk do aplikacji ręcznej poza korpusem kabiny oraz pionowemu układowi pistoletów. Podniesiona wydajność wentylacji oraz łatwy dostęp do detalu zapewniają dobrą ergonomię przy aplikacji ręcznej.

  Pole obsługowe kabiny.  - Mała powierzchnia wnętrza kabiny oznacza skrócenie czasu poświęcanego na jej czyszczenie – wyjaśnia Jacek Cesarczyk z firmy Wagner. - Proces zmiany koloru jest w dużym stopniu zautomatyzowany. Centrum proszkowe oraz podstawy jezdne, na których zamontowane są manipulatory umożliwiają automatyczne czyszczenie inżektorów, pistoletów, węży proszkowych. Automatycznie oczyszczany jest również przewód transferowy farby obiegowej. Zintegrowane z centrum proszkowym sito ultradźwiękowe minimalizuje ryzyko wtrąceń na powierzchni detalu.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...