• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 2(64)/2010

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.03.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Uszlachetnianie powierzchni mebli w fabryce Famos

  Od sześciu kilku lat zarząd „Fabryki Wnętrz”, bo tak odbierana jest działalność Famos Spółki z o.o. ze Starogardu Gd. wdraża koncepcję „masowej produkcji jednostkowej”. Co by to nie oznaczało, wiąże się z procesem jednostkowego wytwarzania wyrobów projektowanych zgodnie z wymaganiami odbiorców, często z ich udziałem, w celu zaspokojenia ich potrzeb ze względu na jakość, cenę, czas i wygodę.

  Nowe trendy w meblarstwie wymuszają poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań w metodach uszlachetniania powierzchni drewna. Aby być konkurencyjnym na rynku i oferować ciekawe produkty trzeba stale unowocześniać oraz dopasowywać park technologiczny, tak by sprostać wymaganiom odbiorców. Takimi też kryteriami kierują się szefowie firmy FAMOS, dzięki czemu zakład jest w stanie wyprodukować niemal każdy mebel, jaki stworzy architekt, a zażyczy sobie klient. FAMOS w Starogardzie Gd. jest największym w Polsce producentem wyposażenia wnętrz okrętowych i lądowych. W projektowaniu i produkowaniu wyposażenia wnętrz firma specjalizuje się od 1956 roku. Kompleksowo wyposaża w meble, stolarkę drzwiową wykończeniową statki, hotele, domy wczasowe, sanatoria oraz obiekty użyteczności publicznej, jak: aule, sale widowiskowe, teatry, banki, biura i szpitale.
  Wyposażenie hotelu - przykład realizacji przez firmę FAMOS.
  Hala obróbki maszynowej.

  - Uważamy, że największe efekty uzyskać można poprzez określenie potrzeb i wymagań odbiorców oraz dostarczanie pożądanego zadowolenia w sposób bardziej wydajny i skuteczny niż konkurencja - mówi Zdzisław Cherek, dyrektor ds. technicznych i produkcji, członek zarządu. - A to wiąże się z tym, że oczekiwania klienta pod względem jakości, ceny i czasu realizacji indywidualnych projektów wyposażenia wnętrz hotelowych, biurowych, na lądzie lub na statku są takie same, jak dla wyrobu masowego, produkowanego seryjnie w dużych ilościach.

  - Jednakże my w rzeczywistości realizujemy nowe pomysły projektantów – dodaje Bogusław Delewski, kierownik Działu Technicznego Przygotowania Produkcji Drzewnej. - Wdrażamy nowe technologie, nowe konstrukcje, nowe materiały, nowe wykończenie powierzchni dla potrzeb tych projektów.

  Stąd w zakładzie występują wszystkie rodzaje materiałów i wykończeń powierzchni w tym lakierniczych. W Famos-ie spotykamy płytę wiórową melaminowaną, wodoodporną, trudno zapalną, płyty MDF standardowe i głębokiego frezowania, sklejki, klejonki iglaste i liściaste, laminaty HPL, okleiny naturalne i modyfikowane. Wykańcza się powierzchnię lakierami poliuretanowymi, UV, akrylowymi i wodoodpornymi. Dostawcami są m.in. firmy Becker Acroma, Hesse i 3H Lacke.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...