• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(75)/2012

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.01.2012, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 1 z 3

    Nowoczesna, w pełni zautomatyzowana linia lakierowania proszkowego

    Uruchomienie własnej lakierni w firmie, która dotychczas zlecała malowanie proszkowe, wymaga stworzenia nowego działu. To właśnie od zgranego zespołu pracowników oraz dobrze zaprojektowanej i pracującej malarni zależy ostateczna jakość produktu. Udało się to w firmie Selt.

    Firma Selt z Opola od ponad 30 lat oferuje klientom wysokiej jakości systemy zabezpieczające przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń. Obecnie Selt jest wiodącym producentem rolet, żaluzji, markiz i moskitier w Polsce. Gwarancją jakości produktów są odpowiednie aprobaty techniczne, atesty oraz zgodność z normami europejskimi, co poświadczają znaki CE. Dynamiczny rozwój firmy oraz towarzyszące temu duże inwestycje w zakresie produkcji, logistyki i składowania wyrobów pozwoliły zająć pozycję wśród czołowych producentów europejskich. Jedną z ostatnich inwestycji była instalacja automatycznej malarni proszkowej.




    Tunel przygotowania powierzchni.

    Dotychczas firma Selt usługi lakierowania zlecała firmom zewnętrznym. Spełnianie coraz wyższych wymagań poświadczonych certyfikatami, wzrost produkcji, w której wszystkie systemy oferowane przez firmę są malowane, oraz aspekty ekonomiczne sprawiły, iż zdecydowano się na montaż własnej malarni. Projekt oraz wykonawstwo powierzono spółce ADAL.

    Malarnia, umożliwiająca malowanie detali o maksymalnych wymiarach (L×B×H) 7,0×1,8×0,5m, składa się z obszarów realizujących następujące procesy:

    - załadunek detali;

    - przygotowanie powierzchni - myjka taktowa, 4-strefowa;

    - suszenie po myciu - suszarka panelowa z grzaniem pośrednim gazem ziemnym;

    - malowanie proszkowe w dwóch gniazdach – kabina automatyczna lub kabina ręczna;

    - polimeryzacja farby - piec panelowy z grzaniem pośrednim gazem ziemnym;

    - rozładunek detali.




    Instalacja posiada własną stację produkcji wody demi oraz neutralizator ścieków.

    Instalacja posiada także własną stację produkcji wody demi oraz neutralizator ścieków. Malowane detale transportowane są na trawersach przy pomocy automatycznego, dwutorowego przenośnika typu Power&Free. Sterowanie urządzeniami możliwe jest dzięki zastosowaniu sterownika PLC firmy Siemens wraz z panelem operatorskim. Dodatkowo, w mistrzówce malarni, znajduje się komputer PC z pełną wizualizacją pracy całej malarni. Komputer umożliwia kontrolę i modyfikację parametrów pracy poszczególnych urządzeń. W celu zapewnienia natychmiastowego wsparcia technicznego zastosowano zdalne połączenie przez internet, umożliwiające monitorowanie pracy instalacji przez serwis Adal. Każda trawersa znajdująca się w systemie przenośnika posiada swój unikatowy numer. Po załadunku detali na trawersę operator definiuje rodzaj procesu przygotowania powierzchni oraz wybiera kabinę malowania wraz z kolorem, na który detale będą malowane. Informacje te są wprowadzane przy pomocy panelu znajdującego się w strefie załadunku.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...