• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 1(75)/2012

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.01.2012, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  Ogromna wydajność i wysoka jakość lakierowania profili aluminiowych

  W Polsce działa już kilka malarni proszkowych wertykalnych, czyli o pionowym sposobie zawieszania detali. Służą one do malowania długich profili aluminiowych. Prekursorem na naszym rynku była firma YAWAL z Herbów, która jako pierwsza zdecydowała się na takie rozwiązanie. Ogromna wydajność i wysoka jakość malowania to główne zalety malarni pionowych.

  W 1997 roku YAWAL zaskoczył rynek producentów profili aluminiowych i powłok lakierniczych oddaniem największej i najnowocześniejszej na owe czasy lakierni poziomej. Trzynaście lat później, w 20. rocznicę swojej działalności, YAWAL ponownie zgotował miłą niespodziankę, uruchamiając pierwszą w Polsce malarnię proszkową profili aluminiowych o pionowym sposobie zawieszania i transportu. Poziom techniczny wyposażenia i zastosowane technologie są najnowocześniejszymi w branży lakiernictwa proszkowego. Podstawowymi cechami odróżniającymi tę linię od istniejących instalacji jest jej ogromna wydajność i jakość lakierowania. Linia umożliwia lakierowanie profili o długości do 7500 mm i o maksymalnym przekroju wpisanym w prostokąt o wymiarach 120 × 250 mm. Maksymalna wydajność linii to 665 szt. profili na godzinę, co odpowiada 1000 m2 na godzinę. Lakiernia, wraz z urządzeniami pomocniczymi, zainstalowana jest w hali o powierzchni 1300 m2. W stosunku do typowych linii poziomych jest to powierzchnia około dwukrotnie mniejsza, natomiast linie pionowe wymagają hali o wysokości ok. 13 m. Bardziej interesującym i mówiącym o skali wielkości i wydajności linii będzie współczynnik określający stosunek wydajności godzinowej linii do powierzchni hali, na których zainstalowane są linie malarskie. Podczas, gdy w typowych lakierniach poziomych jest on mniejszy od 0,05, to w przypadku linii poziomej wynosi co najmniej 1. Ważne było też uniknięcie wielu problemów jakie pojawiają się w lakierniach horyzontalnych, gdzie ciężko jest podeprzeć bezpośrednio profil, aby się nie uginał, zwłaszcza przy coraz to częstszych zamówieniach profili o małych przekrojach, ale długościach do np. 7 metrów.
  TPrzejście profili z pozycji poziomej w pionową w strefie zawieszania profili.

  W skład linii wchodzą następujące urządzenia i stanowiska technologiczne:

  - stanowisko zawieszania profili składające się ze stołu podawczego, prowadnic profili umożliwiających przejście z pozycji poziomego podawania do pionowego zawieszania na przenośniku transportowym,

  - przenośnik transportowy wraz z układami smarowania oraz piecem do odlakierowywania haków,

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...