• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 4(42)/2006

  Aktualności i przegląd rynku

  Urządzenia Lakiernicze

  ponad rok temu  01.07.2006, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Zwiększa się zainteresowanie rynku profesjonalnymi liniami do malowania elementów z tworzyw sztucznych, których jest stosunkowo niewiele (w szczególności linii do malowania telewizorów LCD). Bogatą ofertę i doświadczenie w tym zakresie posiada firma Sunkiss, zajmująca się projektowaniem i produkcją kompletnych linii do przemysłowego malowania elementów.

  Klientami Sunkiss w tej branży są potentaci rynku, m. in. Knauf Plastics, Sony, Groupe Plastivaloire, Daewoo oraz turecki Vestel, będący największym producentem w tej części świata i posiadający pięć linii Sunkiss, w których malowanie odbywa się przy wykorzystaniu robotów ABB.

  Właściwości instalacji

  Do procesu suszenia używana jest technologia wykorzystująca promieniowanie podczerwone (IR) wytwarzane podczas reakcji katalizy gazu. Każda linia zawiera stację przygotowania powietrza, w której powietrze jest przygotowywane pod względem temperatury, wilgotności i czystości. Linia zawiera w newralgicznych miejscach strefy podwyższonego ciśnienia, dzięki którym nie ma możliwości zabrudzenia malowanej powierzchni, a użycie promieni IR do suszenia zapewnia bezbłędną jakość wysuszonej powierzchni. Powierzchnię przed malowaniem przygotowuje się w zależności od rodzaju zastosowanego tworzywa i wymagań klienta. Stosowane jest odmuchiwanie powietrzem, jonizacja, czyszczenie specjalnymi szczotkami oraz płomieniem. Kabiny Sunkiss wyposaża w roboty, manipulatory lub ręczne sposoby aplikacji. Firma posiada w ofercie pełny zakres przenośników.

  Oferta Sunkiss spełni oczekiwania każdego klienta, ponieważ składają się na nią:

  • linie kompletnie zautomatyzowane o wysokiej wydajności (od 300 do 500 sztuk na godzinę),

  • linie do malowania telewizorów w dwóch kolorach, z zastosowaniem specjalnych maskownic,

  • linie wyposażone w kabiny lakiernicze ręczne lub automatyczne z zastosowaniem filtrów suchych lub ściany wodnej, z wentylacją poziomą lub pionową.

  Oferta ta elastycznie dopasowywana jest do potrzeb klienta (zarówno pod względem wyposażenia, jak i ceny).

  311sony_hiszpania_1.jpg

  Proces suszenia obudowy telewizorów LCD w Sony w Hiszpanii

  Dlaczego warto?

  Za zastosowaniem efektywnej technologii suszenia IR wymalowanych powierzchni w wielu segmentach produkcji przemysłowej przemawia wiele argumentów. Jednym z najważniejszych jest to, że jest to obecnie najbardziej efektywny i oszczędny sposób suszenia powierzchni dostępny w przemyśle cywilnym. Technologia IR firmy Sunkiss może być wykorzystywana do:

  • suszenia farb ciekłych wodnych i rozcieńczalnikowych,

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...