• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 4(66)/2010

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.07.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 3




    Niektóre elementy domalowywane są ręcznie.

    A to wszystko właśnie m.in. dzięki nowoczesnej linii przygotowania powierzchni firmy Ideal Line, zmodernizowanej w 2007 roku, oraz linii lakierniczej firmy ITW Gema, dostarczonej przez polskiego dystrybutora EKO-BHL Sp. z o.o., który do dziś świadczy serwis. - Automatyczny proces produkcyjny gwarantuje powtarzalną jakość wykonywanych usług – mówi Andrzej Stańczyk, kierownik lakierni. - Moce produkcyjne lakierni, choć już nie najmłodszej, są bardzo duże. Ogromną wagę przywiązujemy do zachowywania norm i spełniania wszystkich parametrów.




    Centrum proszkowe.

    Zanim jednak detale trafią do kabiny, przechodzą przez trzystrefową, w pełni zautomatyzowaną linię, w której odbywa się proces fosforanowania żelazowego. Cykl mycia jest zamknięty. Codziennie rano badane są parametry chemii w wannach. Oprócz tego, dostawca chemii – firma Alufinish, sam wykonuje badania oraz testy, czy zachowane są standardy. Po przejściu przez tunel przygotowania powierzchni, elementy trafiają do kabiny, w której odbywa się automatycznie proces malowania. Sercem lakierni jest właśnie kabina do szybkiej zmiany kolorów Magic Cylinder. Opatentowany centralny system ssący oraz zintegrowany system odmuchiwania sprawiają, że urządzenie to gwarantuje szybką zmianę koloru. Podłoga kabiny do malowania ma kształt stożka i w czasie procesu lakierowania jest cały czas czyszczona. Pozwala to zminimalizować zjawisko gromadzenia się proszku. W obiegu jest tylko kilka kilogramów farby. Czas potrzebny na zmianę koloru jest więc znacząco skrócony. Kabina z tworzywa sztucznego jest wyposażona w automatyczne pistolety, które mają zwartą budowę i są proste w obsłudze. Przy zmianie koloru pistolet, po szybkim oczyszczeniu, jest gotowy do ponownego użytku. Dysze szybko się demontuje i łatwo się je czyści. Wielofunkcyjna szafa sterująca ze zintegrowanymi jednostkami sterującymi zapewnia dostęp do wszystkich parametrów malowania w dowolnym momencie.




    Cyklony zapewniają wysoką skuteczność separacji.

    W Wiko używanych jest ok. 30 różnych kolorów miesięcznie, choć dwa są standardem: biały i srebrny. Zmiana koloru w obecnej kabinie wynosi ok. 30 minut i mimo że nowsze urządzenia tego typu skracają go ponad dwukrotnie, to nie powoduje to przestojów pracy lakierni. Dostawcami farb proszkowych są firmy: Akzo Nobel, Pulverit, DuPont, Valspar. Wydajność linii wynosi od 20 do 450 mkw. na godzinę. Z jednego kilograma farby malowanych jest 7 metrów kw. powierzchni detali. Maksymalne gabaryty lakierowanych produktów to: 700 cm (długość), 60 cm (szerokość), 140 cm (wysokość). Każdy z dwóch manipulatorów steruje pracą ośmiu pistoletów. Oprócz pistoletów automatycznych, są dwa pistolety do domalowywań ręcznych. Do krótkich serii służy natomiast mała kabina. Jest to o tyle ważne, gdyż oferując usługi malowania proszkowego, detale mają różne gabaryty i kształty, więc nie każdy element może zostać w całości pomalowany automatycznie.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 4(66)/2010

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne