• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 4(66)/2010

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.07.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3

  Prototyp Magic Cylinder wciąż pracuje na pełnych obrotach

  Mimo iż nieprzerwanie działa od 12 lat, nadal spisuje się doskonale. Co ciekawe, jest pierwszą taką kabiną wyprodukowaną przez szwajcarską firmę Gema. I choć kolejne urządzenia przeszły modernizację, jej prototyp wciąż pracuje na pełnych obrotach. Gdzie? W Polsce. A dokładniej w firmie Wiko w podwarszawskich Starych Babicach.
  Detale malowane są w kabinie Magic Cylinder.

  Magic Cylinder, bo to o nim piszemy, czyli kabina do szybkiej zmiany kolorów firmy ITW Gema, jako pierwsza w Polsce, została zamontowana właśnie w firmie Wiko Company S.A., która jest producentem i dostawcą kompleksowego wyposażenia biur, banków, sklepów, hoteli, stacji benzynowych oraz innych obiektów użyteczności publicznej. Doświadczenie zebrane w ciągu 20 lat działalności, wykwalifikowana kadra, solidny park maszynowy są gwarancją realizacji każdego zlecenia. Produkcja własna stanowi dużą część wytwarzanych wyrobów, ale też świadczone są usługi. - Jesteśmy w stanie zagwarantować krótkie terminy realizacji zamówień oraz wysoką efektywność – zapewnia Paweł Kozłowski z firmy Wiko.

  Malowanie proszkowe płyt mdf
  Warto zaznaczyć, że firma Wiko ma za sobą przygodę z malowaniem proszkowym płyt mdf. I choć jest w stanie malować takie detale, to póki co, jest to zbyt kosztowne przedsięwzięcie. Miesiące prób na sprzęcie, jaki na co dzień służy do malowania stali, zaowocowały powstaniem mebli dla jednego z salonów prasowych. Współpracę podjęto z dostawcą farb – firmą Akzo Nobel, który sprowadził specjalną farbę proszkową z Francji. Specjalna musi być również płyta mdf. Największy problem był z utwardzeniem proszku. W Wiko funkcjonują konwencjonalne piece do polimeryzacji lakieru proszkowego. Trzeba więc było nie lada wysiłku i wielu prób, by proszek został odpowiednio utwardzony. Przyczepność farby została jednak sprawdzona przez Akzo Nobel i teksty jakości wypadły bardzo dobrze. Jednak, jak mówią pracownicy lakierni, malowanie proszkowe płyt mdf, choć ma wiele zalet, w tym znacznie większą wytrzymałość na działanie wody, to na razie w Polsce jest kwestią przyszłości. A wszystko przez zaporowe ceny. Koszt polakierowania płyty mdf jest znacznie wyższy niż gotowej płyty melaminowanej. Trzeba również dodać, iż koszt metra kw. płyty mdf malowanej farbą proszkową jest znacznie niższy niżeli tradycyjną metodą na mokro. Wyższe koszty niżeli płyta melaminowana oraz brak możliwości uzyskania połysku powierzchni malowanej, to dwa główne powody, które spowodowały, że firma Wiko wstrzymała dalsze prace nad malowaniem proszkowym płyty mdf.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...