• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  4 miesiące temu  03.06.2022, ~ Administrator   

  Niemieckie wypoczynkowe linie lotnicze Condor opublikowały projekty nowej tożsamości marki obejmujące pasiaste malowanie samolotów w pięciu kolorach inspirowanych parasolami, ręcznikami kąpielowymi i leżakami plażowymi.

  − W ciągu ostatnich dwóch i pół roku Condor przeszedł transformację: od filii grupy turystycznej do niezależnego towarzystwa lotniczego, które z dumą spogląda na swoją historię i tradycję, a jednocześnie wkracza na drogę ku przyszłości − powiedział Ralf Teckentrup, prezes Condora, w komunikacie towarzystwa. − Chcemy to jednoznacznie wyrazić poprzez naszą tożsamość korporacyjną: Condor to wakacje, a Condor jest niepowtarzalny − tak jak nasz nowy design, z którym ruszamy w przyszłość. Naszym nowym znakiem firmowym są pasy, symbol graficzny oznacza nasze pochodzenie, a kolory − różnorodność. Ta triada jest nowa – tym, co pozostaje, to nasza pasja. To ona zawsze czyniła Condora wyjątkowym i dlatego znajduje również odzwierciedlenie w naszym haśle: „Pasja jest naszym kompasem”.

  Samoloty będą początkowo prezentowały pięć kolorów w pasiastym wzorze, w tym żółty (słońce), czerwony (pasja), niebieski (morze), zielony (wyspa) i beżowy (plaża). Według Condora kolory te symbolizują różnorodność gości, pracowników i możliwości odkrywania świata przez linie lotnicze.

  − Naszym celem było nadanie Condorowi szczególnej niezależności wizualnej, której przesłanki zawarte są w istocie marki Condor: wynalezienie lotu wakacyjnego oraz skutecznego kodu wakacyjnego, pasów oznaczających lato, radość i wolność − powiedział Remo Masala, właściciel agencji kreatywnej Vision Alphabet z Berlina, który był odpowiedzialny za koncepcję i stworzenie nowej tożsamości marki.

  Pierwszy samolot Condor, Airbus A321 w żółte pasy, poleciał 5 kwietnia na Lanzarote. Niedługo ma zostać przemalowanych jeszcze pięć samolotów Boeing 757 i Airbus A320/1, co daje sześć samolotów, które w letnim rozkładzie lotów przewoźnika będą latać w nowym malowaniu. Samoloty te będą latać głównie na Majorkę, do Grecji, na Wyspy Kanaryjskie i do Egiptu.

  Oczekuje się, że około 80% floty zostanie przemalowane do 2024 r. Condor zauważył, że nowe malowanie i tak było konieczne, więc skorzystał z okazji, aby przeprojektować tożsamość marki i flotę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...