• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 3(95)/2015

  Aktualności i przegląd rynku

  Antykorozja

  Budownictwo

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.05.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2
  Przy wyposażaniu koparek hydraulicznych czas przebiegu procesu produkcji może - dzięki zmianie na jednowarstwowy dwukomponentowy lakier poliuretanowy - zostać skrócony o 20 procent. Dzięki zredukowanej zawartości rozpuszczalników zakład produkcyjny zachowuje, także przy rosnącej wydajności produkcji, graniczne wartości emisji lotnych związków organicznych.

  Redukcja czasu przebiegu procesu produkcji o 20 procent  Przedsiębiorstwo Lehnhoff Hartstahl GmbH & Co. KG z siedzibą w Baden-Baden, prowadzone przez samego właściciela, jest innowacyjnym, średniej wielkości przedsiębiorstwem, które jako wiodący dostawca wyposażenia do koparek hydraulicznych rozwinęło się w tej branży do roli lidera na rynku. Przedsiębiorstwo to, założone w 1960 roku przez ojca obecnego prezesa Petera Lehnhoffa, wytwarza, zatrudniając 170 pracowników, szeroką gamę produktów wyposażających koparki hydrauliczne, ładowarki i inne maszyny budowlane. Przedsiębiorstwo produkuje obszerną paletę produktów, między innymi: urządzeń do szybkiej wymiany, łyżek podsiębiernych i obrotowych, wyposażeń specjalnych i urządzeń do burzenia dla wszystkich rodzajów maszyn budowlanych i klas wielkości. Duże znaczenie mają przy tym wydajne i oszczędne w czasie przebiegi procesów produkcyjnych. Cennym faktorem do wzrostu wydajności produkcji jest wprowadzenie nowego systemu do lakierowania w październiku 2013 roku.


  1580maszyn_001.jpg

  Koparka z łyżką firmy Lehnhoff. Powłoka lakiernicza osiąga kategorię korozyjności C3 średnie, zgodnie z DIN EN ISO 12944-2.


  Na początku 2013 roku lakiernia Lehnhoff postawiła sobie za cel redukcję emisji lotnych związków organicznych i zwiększenie całkowitej wydajności produkcji. W lakierni używano dotychczas dwukomponentowej gruntoemalii poliuretanowej z udziałem rozpuszczalnika w wysokości 30 procent masy. Z powodu bardzo ograniczonych możliwości w zakresie wolnego miejsca w lakierni, absolutnie konieczne było podjęcie kroków związanych z przebudową zakładu lub zmiana procesów lakierniczych. Kierownikowi technicznemu, na podstawie jego poprzedniej działalności w sektorze produkcji koparek, znane były te problemy, które to rozwiązał wówczas za pomocą produktów firmy Geholit+Wiemer.

  Po szczegółowej analizie problemów szybko stało się jasne, że dwuskładnikowy lakier poliuretanowy, gruntoemalia typu WIEREGEN-M165R, jest odpowiednim produktem. Lakier ten, ze swoją niższą niż 25 procent masy zawartością lotnych związków organicznych, bez problemu spełnia wymogi urzędu inspekcji przemysłowej.

  Po spawaniu łyżki koparek i urządzenia do szybkiej wymiany są ręcznie czyszczone, a następnie lakierowane bezpośrednio gruntoemalią z aktywnymi pigmentami. Materiał ten ma szczególnie dobrą zdolność do utrzymywania się na elementach pionowych (brak zacieków) i wykazuje się doskonałym kryciem kantów. Przy grubości warstwy suchej od 100 do 120 µm zostaje osiągnięta kategoria korozyjności C3 średnie, zgodnie z normą DIN EN ISO 12944-2.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...