Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Motoryzacja

  Przygotowanie Powierzchni

  17 dni temu  15.05.2020, ~ Administrator   

  Po krótkiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa firma Stelweld wznawia działalność w nowej lakierni kataforetycznej. Jest to bardzo złożony proces wymagający przygotowania całej linii technologicznej i potwierdzenia parametrów na każdym etapie. Produkty malowane w technologii KTL muszą bowiem spełniać najwyższe wymagania w zakresie odporności na korozję niezbędne w przemyśle motoryzacyjnym.

  Przypomnijmy, że w połowie ubiegłego roku firma Stelweld zrealizowała wysoko wydajną, w pełni automatyczną, wyposażoną we własne laboratorium i komorę solną, linię kataforezy przystosowaną do malowania ciężkich i wielkogabarytowych elementów. Linia pozwala malować detale o wymiarach 3 m x 2,5 m x 1,2 m i wadze netto do 1250 kg, dlatego wyposażono ją w system automatycznego załadunku i potężną śrutownicę firmy zainstalowaną w linii, dwa niezależne piece, a także oprogramowanie dające możliwość realizacji kilku programów pracy na raz, dzięki czemu każdy trawers może przechodzić inny cykl obróbczy. Chemia zastosowana to POWERCRON® 6200HE z doskonałym systemem krycia krawędzi, a także dwa rodzaje przygotowania powierzchni, tj. fosforanowanie cynkowe i oxilanowanie.

  Nowoczesna technologia, na którą zdecydowano się w lakierni Stelweld, daje możliwości malowania jednorazowo bardzo dużej ilości małych elementów (automotive) aż po duże i ciężkie gabaryty (konstrukcje stalowe).

  Więcej na http://www.stelweld.com.pl/pl/

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  do góry strony