• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Drewno

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  7 miesięcy temu  12.02.2021, ~ Administrator   

  Fot. Fabryka farb proszkowych wraz z centrum badawczo-rozwojowym w Como (Włochy). AkzoNobel

  Fot. Fabryka farb proszkowych wraz z centrum badawczo-rozwojowym w Como (Włochy). AkzoNobel

  AkzoNobel otworzył nowe centrum badawcze w swoim zakładzie w Como we Włoszech. W laboratorium będą opracowywane nowe produkty dla szybko rozwijającego się obszaru farb proszkowych do stosowania na drewno.

  Nowy ośrodek badawczo-rozwojowy, w którym znajduje się laboratorium aplikacyjne, laboratorium procesowe oraz laboratorium analityczne i testowe, będzie zajmować się wdrażaniem utwardzalnych w niskich temperaturach powłok proszkowych do stosowania na podłożach wrażliwych na ciepło (takich jak MDF, drewno, sklejka, tworzywa termoplastyczne i kompozyty).

  Otwarcie centrum nastąpiło po niedawnym przejęciu przez AkzoNobel obszaru biznesowego firmy Stahl w zakresie farb proszkowych. Dzięki temu koncern uzyskał dostęp do szerokiej gamy rozwiązań, w tym unikalnej technologii UV. Centrum Como skoncentruje się teraz na rozwijaniu poszerzającego się portfolio rozwiązań o niskim poziomie utwardzania, w tym technologii proszkowych o niskiej temperaturze wypalania, UV i ultraniskim stopniu wypalania (ULB). Takie innowacyjne możliwości pomogą klientom w budowaniu pozytywnego wizerunku związanego ze zrównoważonym rozwojem, poprzez mniejsze zużycie energii podczas produkcji oraz przyspieszenie procesu.

  – Cieszymy się, że możemy budować naszą pozycję lidera na świecie i wchodzić na nowe rynki, jednocześnie ożywiając więcej powierzchni dla naszych klientów – wyjaśnia Daniela Vlad, dyrektor zarządzająca Powder Coatings w AkzoNobel. – Oprócz umocnienia naszej pozycji jako lidera w obszarze wdrażania technologii, nowe centrum pomoże również przyspieszyć wdrażanie na rynek naszych produktów, abyśmy mogli jeszcze szybciej dotrzeć do naszych klientów.

  Dodaje, że jest to dopiero pierwszy etap ekspansji firmy w obszarze farb proszkowych przeznaczonych do drewna. Kolejne kroki obejmują otwarcie dodatkowych centrów badawczo-rozwojowych w Azji i Ameryce Północnej.

  Konsumenci na całym świecie doceniają produkty wytarzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, dlatego właśnie farby proszkowe do stosowania na drewnianych powierzchniach stały się jednymi z najszybciej rozwijających się kategorii produktowych w branży powłok. Firma jest zatem doskonale przygotowana, aby w pełni wykorzystać nowe, ekscytujące możliwości rynkowe, które obecnie powstały.

  – Dedykowane know-how, które posiadamy w nowym centrum badawczo-rozwojowym, pozwoli nam opracować szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań na różne powierzchnie, szczególnie dla naszych klientów w obszarze farb proszkowych aplikowanych na drewno – Kontynuuje D. Vlad. – Niedawna rozbudowa naszego zakładu w Como pozwoliła na otworzenie centrum badawczo-rozwojowego w tym samym miejscu, w którym znajduje się zakład produkujący farby proszkowe do drewnianych powierzchni, co znacząco przyspieszy świadczenie usług oferowanych klientom w tym segmencie.

  Zakład w Como jest największym zakładem AkzoNobel w Europie produkującym farby proszkowe. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 20 milionów euro może, obok zwiększenia zdolności produkcyjnej, skoncentrować się również na działaniach w ramach zrównoważonego rozwoju.

  AkzoNobel dostarcza farby proszkowe do klientów na całym świecie, od sprzętu AGD, architektury i motoryzacji po meble, IT i ogólne zastosowania przemysłowe.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony