• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 3(41)/2006

  Aktualności i przegląd rynku

  Urządzenia Lakiernicze

  ponad rok temu  01.05.2006, ~ Administrator   

  Strona 1 z 4

  Kwikblast®System z firmy QUILL FALCON to precyzyjne, nowoczesne, przyjazne dla środowiska urządzenie do obróbki strumieniowo-ściernej o szerokim zastosowaniu.

  Kwikblast®System został opatentowany w Anglii przed ośmiu laty i zyskał w świecie dużą popularność, zwłaszcza w Ameryce i Australii. Kwikblast jest typoszeregiem oczyszczarek o pojemności zbiornika na wodę od 15 do 250 litrów, czyszczącą powierzchnię zawiesiną wodną ścierniwa, wyrzucaną z dyszy na powierzchnie oczyszczaną przy użyciu strumienia sprężonego powietrza. Woda podawana jest do urządzenia z sieci wodociągowej (lub ze zbiornika zapasowego zintegrowanego z oczyszczarką) i lekko sprężana w samym urządzeniu czyszczącym do ok. 12 barów przy użyciu sprężonego powietrza. Sprężone powietrze służy, też do wyrzucania mieszaniny wody i ścierniwa poprzez tradycyjną dyszę. Pozwala to usytuować ten system oczyszczania strumieniem ściernym między czyszczeniem wodą pod wysokim i bardzo wysokim ciśnieniem a oczyszczaniem strumieniem ścierniwa zroszonego wodą w urządzeniach firmy Kärcher i przy użyciu dysz tylko zraszających ścierniwo. Stanowi też poważną konkurencję dla systemu Torbo, gdzie używa się znacznie więcej ścierniwa z podobnym efektem. Pozwala to na znaczne zaoszczędzenie ścierniwa przypadające na oczyszczenie 1 m2 powierzchni, nawet w stosunku do systemu Torbo. Ta okoliczność pozwala zastosować w tej nowej metodzie ścierniwa droższe, ale bardziej skrawne, bez odczuwalnego wzrostu kosztu oczyszczania. Uzyskuje się to dzięki znacznemu wzrostowi wydajności przy stosowaniu agresywniejszych ścierniw i jednoczesnym zmniejszemu ich zużyciu. Dzięki tworzeniu w zbiorniku roboczym zawiesiny ścierniwa w wodzie, wyrzucana przez sprężone powietrze mieszanina wody i ścierniwa, gdzie ziarna ścierne posiadają otoczkę wodną. Pozwala to uzyskać:

  • Większą energie kinetyczną ziaren ściernych na skutek zwiększenia masy ziaren, a więc podwyższyć efekt skrawania, co powoduje szybsze nadawanie powierzchni oraz większej chropowatości. Uzyskuje się mniejsze zużycie ścierniwa o ponad 50%, z możliwością poprawienia jeszcze tych relacji przy zastosowaniu na przykład Garentu i innych bardziej skrawnych i wydajnych ścierniw, które mają większą masę ziarna od piasku, są od niego twardsze i posiadają bardziej ostre krawędzie.

  • Otoczka wodna i krople wody bez zawartości ścierniwa usuwają urobek strumienia ściernego z pola jego działania oraz użyte ścierniwo, odsłaniając powierzchnie lepiej przyczepne oraz jednocześnie podważając sąsiednie, nie objęte bezpośrednim oddziaływaniem strumienia ściernego powierzchnie usuwanych powłok. Dzięki temu szybciej usuwa się zanieczyszczenia z obrabianej powierzchni.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...