• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  KALENDARZ

  ponad rok temu  04.11.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Miejsce: Poznań

  Data rozpoczęcia: 15.09.2020

  Data zakończenia: 18.09.2020

  Strona 1 z 2

  Ponad 35 lat doświadczenia w organizacji targów skupionych wokół przemysłu drzewnego i meblarskiego spowodowało, że w ramach targów DREMA zbudowano mocne know-how w obszarze prezentacji innowacyjnych rozwiązań dla sektora obróbki drewna. Dziś kreujemy przyszłość wraz z liderami rynku i renomowanymi markami.

  Nadchodząca edycja targów DREMA 2020 będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Rozmach i różnorodność ekspozycji podzielona zostanie tematycznie: akcesoria i komponenty, półfabrykaty i elementy wykończeniowe, materiały i urządzenia tapicerskie, chemikalia, narzędzia ręczne i elektronarzędzia, narzędzia i wyposażenie do maszyn, maszyny i urządzenia, digitalizacja produkcji, oprogramowanie i software, energia z drewna, transport i magazynowanie. 

  Wyzwania branży
  Siłą poznańskich targów jest merytoryczny program wydarzeń towarzyszących – podczas konferencji, warsztatów czy pokazów prezentowane są najnowsze trendy oraz poruszane są wszystkie problemy, z którymi boryka się przemysł drzewny i meblarski, zarówno w kraju, jak i za granicą. 
  - Trudności, z jakimi spotykają się przedstawiciele sektora drzewnego oraz producenci mebli to brak pracowników, rosnące koszty pracy i surowca. Zmiany są nieuniknione i przedsiębiorstwa już teraz muszą sobie z tym radzić poprzez większą innowacyjność i optymalizację produkcji

  - mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.
  Dzięki kompleksowej ofercie, targi DREMA stanowią atrakcyjną platformę wiedzy i inspiracji dla wszystkich przedstawicieli przemysłu drzewnego i meblarskiego – od małych producentów, przez średnie zakłady aż po duże fabryki mebli. W dniach 15-18 września 2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spodziewamy się znacznego wzrostu odwiedzających z Polski i z zagranicy, którzy szukać będą najlepszych rozwiązań i inspiracji do swoich przedsiębiorstw. 

  Innowacyjna koncepcja
  Innowacyjność w sektorze drzewnym i meblarskim jest niezmiernie ważna. Zautomatyzowanie linii produkcyjnych umożliwia odciążenie ludzi od pracy wykonywanej w szkodliwych warunkach, w zetknięciu z substancjami chemicznymi. Równocześnie, dzięki wykorzystaniu robotów, proces produkcji przyspiesza i jest bardziej zoptymalizowany. Na targach DREMA, dzięki funkcjonowaniu fabryk na żywo oraz obecności liderów rynku, jest możliwość doświadczenia i obserwacji procesu „Industry 4.0” na własne oczy.  

  - Żeby sprawnie funkcjonować w branży i  nadążać za realiami gospodarczymi, rodzime firmy muszą się rozwijać i inwestować w innowacje, wykorzystując popyt na polskie meble. Dlatego w celu zwiększenia konkurencyjności, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, warto wdrażać do produkcji nowe technologie, podnoszące komfort pracy, wzrost wydajności i elastyczności wytwarzania. Na targach DREMA 2020 zarówno tapicer, stolarz, technolog, projektant mebli, menedżer, szef utrzymania ruchu czy dyrektor handlowy znajdą dla siebie optymalne rozwiązania - podkreśla Andrzej Półrolniczak. 
  Silnym trendem w branży jest ekologia – ekspozycja wystawców poznańskich targów skupiać się będzie wokół ekodesignu i zrównoważonej produkcji, tak aby minimalizować negatywny wpływ przemysłu drzewnego i meblowego na środowisko naturalne, a także udoskonalić cykl życia produktów. Ponadto, stosowanie nowoczesnych maszyn, urządzeń i rozwiązań poprawia wydajność i zarządzanie przepływem materiałów, zmniejsza awaryjność i pomaga w ograniczeniu kosztów mediów, głównie energii elektrycznej. Zmierzymy się także z procesem magazynowania drewna, materiałów drewnopochodnych czy mebli oraz specjalistycznym transportem.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...