Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia i relacje

  8 miesięcy temu  21.03.2019, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  W dniach 14 i 15 marca 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu odbyła się siódma edycja ogólnopolskiego, a zarazem dwudziesta druga edycja konkursu „Sprawny w Zawodzie - Stolarz i Technik Technologii Drewna,” którego współorganizatorem od samego początku jest Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  W tych dniach w oświęcimskiej placówce goszczono najzdolniejszych młodych stolarzy i techników technologii drewna z całej Polski. W trakcie zmagań konkursowych musieli oni zarówno udowodnić swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdolności praktyczne, wykonując prace z użyciem narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi. Mieli także do wykonania zadania parkieciarskie, m.in. układanie parkietu.

  Konkurs „Sprawny w Zawodzie” to odbywające się od dwudziestu dwóch lat (po raz siódmy na arenie ogólnopolskiej) przedsięwzięcie mające na celu sprawdzenie i wyróżnienie posiadających wybitne umiejętności zawodowe w dziedzinie stolarstwa uczniów szkół zawodowych i techników.

  Niezwykle prestiżowy tytuł „Sprawnego w zawodzie” i przyznawana przez szkołę nagroda jest potwierdzeniem doskonałego przygotowania młodzieży do wykonywania zawodu
  i wskaźnikiem ich gotowości do pracy.

  Pierwszego dnia o zwycięstwo walczyło 41 uczniów z 16 zasadniczych szkół zawodowych, z 16 miejscowości, jak: Białystok, Bielsko-Biała, Dobrodzień, Gdańsk, Grybów, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków, Oświęcim, Stargard, Stary Sącz, Strzelce Opolskie, Sucha Beskidzka, Wadowice, Włodzisław Śląski, Zakopane i Żywiec. Drugiego dnia w szranki o tytuł najsprawniejszego stanęło 35 techników technologii drewna z 12 szkół, z miejscowości: Białystok, Gdańsk, Jelenia Góra, Kalwaria Zebrzydowska, Kielce, Kraków, Opole, Ostrów Mazowiecka, Oświęcim, Suwałki, Warszawa,  Zwierzyniec.

  Przebieg konkursu w obu dniach był podobny. Rozpoczął go test teoretyczny, po nim nastąpiła część praktyczna konkursu, która wymagała od uczestników wyjątkowych umiejętności. Dodatkowymi atrakcjami konkursu były prezentacja firm, a uczniowie szkoły prezentowali sposób układania parkietu. Ponadto w drugim dniu konkursu odbyły się prezentacje dr. hab. inż. Piotra Borysiuka z Wydziału Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz prof. dr. hab. Bartłomieja Mazeli z Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego.

  Po zakończeniu prac jury nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem okolicznościowych dyplomów i nagród rzeczowych dla zwycięzców oraz osób wyróżnionych. Wręczono również dyplomy uczestnictwa i upominki wszystkim uczniom, uczestnikom konkursów oraz ich opiekunom. Nie zapomniano o wręczeniu podziękowań dla partnerów, sponsorów i przyjaciół konkursu.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony