• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 6(56)/2008

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.11.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Usuwanie wypływek z obrabianych elementów w urządzeniach przelotowych

    Na świecie jest niewielu producentów samochodów, którzy nie otrzymują zewnętrznych lusterek lub przynajmniej części do nich od firmy Visiocorp Deutschland GmbH (wcześniej Schefenacker Mirrors GmbH), która ma swoją siedzibę w Schwaikheim w Szwabii. Przedsiębiorstwo to zajmuje się nie tylko rozwojem, budową wzorów i konstruowaniem lusterek, wykonuje ono także odlewy ciśnieniowe ze stopów aluminium wsporników lusterek i systemów stóp lusterek dla zakładów montażowych na całym świecie.

    - Aby zapewnić konkurencyjność zakładów zlokalizowanych w Niemczech, konieczne było wdrożenie całkowicie automatycznej produkcji - twierdzi Christian Barth, kierownik produkcji w Visiocorp.

    Wysokie wymagania

    Po zakończeniu obróbki wibrościernej, elementy składowe lusterek są lakierowane albo poddawane dalszej obróbce powierzchniowej. W obu przypadkach wymagana jest jednorodna powierzchnia, wolna od zadziorów oraz odtłuszczona. Instalacja musi być w stanie poddać obróbce całą paletę ponad 100 różnych części o masie od 50 g do 2500 g.

    642ok1.jpg

    Optymalna cyrkulacja kształtek i obrabianych przedmiotów w zbiorniku roboczym zapewnia stałą jakość obróbki. Powrót kształtek z tworzywa sztucznego do procesu odbywa się z wykorzystaniem transportera taśmowego (z lewej strony).

    - Dla nas bardzo ważnymi aspektami był wysoki efekt racjonalizacyjny, odpowiednia przepustowość, wysoka dyspozycyjność linii w 18 godzin na dobę oraz długa żywotność, jak również dopasowanie do lokalnych warunków - opisuje najważniejsze kryteria Christian Barth. W tym celu, jako podstawową instalację, przyjęto korytowe, przelotowe urządzenie typu R 550/4600 DA. Instalacja ta jest zintegrowana z procesem produkcji, a dla odciążenia od hałasu znajdujących się w pobliżu miejsc pracy ręcznej, została obudowana kabiną dźwiękoszczelną. Redukuje ona poziom hałasu do 78 dB(A).

    Całkowicie automatyczne doprowadzenie

    Doskonale dopracowana logistyka obrabianych części doprowadza po odlewaniu wrażliwe na uszkodzenia części do instalacji do obróbki wibrościernej, wykorzystując w tym celu specjalną “windę”. Dzięki temu nakłady na transport wewnętrzny oraz na siłę roboczą są zredukowane do minimum. W sterownikach PLC instalacji zapisano 20 programów, co pozwala na optymalną obróbkę różnych części. Winda transportuje obrabiane części na pierwsze piętro i obraca pojemnik z częściami o 180°. Mechanizm podtrzymujący nie pozwala na wcześniejsze wypadnięcie części, co spowodowałoby ich wzajemne uszkodzenie. Po osiągnięciu położenia końcowego, obrabiane części są przekazywane do bufora części, co pozwala na ich szczególnie delikatną manipulację.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 6(56)/2008

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne