Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  Motoryzacja

  13 dni temu  12.01.2021, ~ Administrator   

  Międzynarodowa konferencja dotycząca bezpieczeństwa pasażerów autobusów, mikrobusów i tramwajów „Bezpieczny Pojazd – Bezpieczny Pasażer”, która miała odbyć się w kwietniu tego roku, została jednak przełożona na 18-19 listopada (Warszawa). Powodem jest wciąż niepewna sytuacja pandemiczna.

  Jest to wyjątkowe na skalę europejską spotkanie praktyków z ekspertami, w którym bierze udział wielu wybitnych specjalistów z całej Europy. Wysoką rangę konferencji potwierdzają światowe premiery nowych rozwiązań, jakie miały miejsce podczas poprzedniej sesji. A co z tym wspólnego mają farby i lakiery? Wbrew pozorom, jakość powłok też może mieć istotne znaczenie dla bezpieczeństwa podróżnych. Pomijając fakt, że temat dotyczy nas wszystkich, jeśli nie bezpośrednio, to z pewnością jest ważny dla naszych najbliższych, dzieci, rodziców, znajomych. Pierwszym z brzegu przykładem potwierdzającym wagę powłok lakierniczych może być ich niepalność i niedopuszczanie do wydzielania jakichkolwiek toksyn w razie pożaru lub zwarcia elektrycznego. Istotna też może być np. chropowatość lakierowanej podłogi, przejść, siedzeń, aby nie dopuszczać do pośliźnięć i upadków. Ważna jest kolorystyka, połysk, widoczność, zarówno w ciemności i w jaskrawym świetle, elementów wyposażenia wnętrza, aby były one zauważalne podczas nagłych zdarzeń. Takich przykładów można zapewne mnożyć, więc zachęcamy do udziału w konferencji.

  Jest to jedyna tego typu konferencja w Europie, więc jeśli ma ona miejsce w naszym kraju, to szczególnie warto z takiej okazji skorzystać. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.safetypassengers.com.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony