Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  4 miesiące temu  19.07.2019, ~ Administrator   

  Zaangażowanie w aktywne kształtowanie przyszłości charakteryzuje motoryzacyjne trendy kolorystyczne na lata 2019/20, które opracowała firma BASF Coatings. Kolekcja ACT/9 odzwierciedla dynamiczne podejście do przyszłych wyzwań. Wśród kolorów dominuje motyw srebra.

  Każdego roku projektanci działu Coatings firmy BASF przedkładają swoje odkrycia i prognozy zmian technologicznych, a także społecznych na kolekcję, która wpłynie na kolory motoryzacyjne, jakie będą dominowały w ciągu najbliższych lat. ACT/9, czyli Automotive Color Trends 2019-20, to analiza trendów technologicznych i zmian społecznych, które wpływają na inspiracje kolorystyczne dla powierzchni samochodowych. Projektanci BASF opracowali trendy z podziałem na regiony Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki (EMEA), Ameryki Północnej oraz Azji i Pacyfiku, gdyż głębokie zrozumienie poszczególnych rynków pozwala na odpowiedni dobór kolorów.

  Globalne trendy kolorystyczne odzwierciedlają pozytywne zaangażowanie w łączenie cyfrowych innowacji z ludzkimi potrzebami. Jedna praca przez całe życie jest dziś rzadkością dla wielu młodszych ludzi, proste biografie są wypierane przez wieloaspektowe style życia, postawa młodej generacji jest ukierunkowana na elastyczność i kreatywność, a to przekłada się na nowe postrzeganie kolorów. Wymaga to również elastycznego podejścia do wzorców kolorystycznych. Projektanci działu Coatings firmy BASF przekształcają te impulsy w innowacyjne koncepcje kolorystyczne.

  EMEA – stawianie na indywidualność

  W regionie EMEA zwraca się częściej uwagę na unikalne pozycje kolorów, takie jak fioletowe metaliki, które mogą stać się bardziej powszechne. Stale rosnące znaczenie indywidualności znajduje odzwierciedlenie także w złożonych lakierach metalicznych o zabarwieniu beżowym i złotym.

  Azja-Pacyfik – zrównoważona paleta ciepłych kolorów

  Tradycja w tym regionie przeplata się z nowoczesnością, co przekłada się na zrównoważoną paletę ciepłych kolorów ze spokojnymi, nasyconymi odcieniami. Co więcej, te odcienie wychodzą poza stereotypowy wygląd barw, ze świeżymi białawo-srebrnymi i bardziej złożonymi ciepłymi barwami.

  Ameryka Północna – barwy zmieniające kolor

  Kontynuacja fascynacji technologią w Ameryce Północnej powoduje zmianę palety kolorów z poprzednich lat, objawiającą się bardziej wyraźnym efektem flip-flop. Produkty w tej kategorii zapewniają nietuzinkowy wygląd malowanej powierzchni, której barwa będzie zależała od kąta padania światła. Występuje również zmiękczenie ogólnej tekstury efektu metalicznego.

  Redakcja
  redakcja@lakiernictwo.net

  Tagi: BASF, raport,

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony