• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  4 miesiące temu  20.10.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  AkzoNobel prezentuje „Sweet Embrace”, czyli Kolor Roku 2024 Interpon. To delikatny odcień miękkiej szarości z nutą fioletu i metalicznym połyskiem. Barwę tę charakteryzuje łagodny optymizm, który jest jednocześnie subtelny, jak i wyzwalający.

  Kolor Roku jest częścią palety barw, która pozwoli odmienić nie tylko wygląd zewnętrzny, na przykład budynków, ale również wnętrza, meble oraz wyposażenie. Obok głównego odcienia występuje w niej szereg błękitów, zieleni i naturalnych brązów. Mają one metaliczny połysk, są gładkie, a ponadto charakteryzuje je delikatna tekstura. Przypominają odcienie morskich krajobrazów i lasów. Kolory te mają uspokajać, ale i rozjaśniać. Dzięki nim nawet nowoczesne i zaawansowane technologicznie budynki staną się częścią krajobrazu i środowiska naturalnego.

  – Ciekawym pomysłem jest przygotowywanie Koloru Roku – dla odświeżenia spojrzenia na barwy, odzwierciedlenia trendów w architekturze, małej i dużej – wyjaśnia Katarzyna Kapica, menadżer ds. specyfikacji architektonicznych i sprzedażowych, Powder Coatings. – Natomiast pamiętać trzeba, że zasięgi wpływu są dramatycznie różne w kolorach dla konsumenta indywidualnego, a architekturze monumentalnej. Ta ostatnia ma znacznie szerszy wpływ na społeczności, w związku z tym kolor dobierany jest z podobną starannością, ale z większą uwagą jego wpływu na otoczenie i ludzi. Dlatego każdy z biznesów przygotowuje własny odcień roku, docelowo do osadzenia we własnych realiach biznesowych. Nasze farby proszkowe Interpon również. Dalej to człowiek jest ukoronowaniem architektury i staje w jej centrum, ale w odpowiedzialnym i estetycznie zrównoważonym środowisku.

  Międzynarodowi eksperci w dziedzinie kolorystyki, projektanci i architekci, ale także specjaliści skupieni w Globalnym Centrum Estetycznym AkzoNobel od początku mogą korzystać z wyników badań i analiz kolorów gromadzonych przez firmę. W tym momencie jest to zbiór informacji, które AkzoNobel pozyskuje już od przeszło trzech dekad. Tegoroczny Kolor Roku – „Sweet Embrace” – to kolejna odsłona projektu ColourFuturesTM, która obchodzi właśnie swoje dwudziestolecie.

  – Ludzie, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują prostoty – tłumaczy Bob Dirks, globalny menadżer segmentu architektonicznego w AkzoNobel Powder Coatings. – Gdziekolwiek są, poszukują bezpiecznej przystani, miejsca, do którego przynależą. Te dziesięć kolorów z palety Koloru Roku 2024, łączące ciemniejsze odcienie z jaśniejszymi neutralnymi, oferuje architektom i projektantom możliwość stworzenia subtelnej harmonii, ale także kontrastu z projektowanymi przez nich obiektami i budynkami, które będą zachwycać przez wiele lat.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...