• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  ponad rok temu  22.12.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Instytut Pantone zaprezentował swój Kolor Roku 2023: Viva Magenta. Wibrujący werwą i energią, zakorzeniony w naturze odcień wywodzący się z rodziny czerwieni wyraża nowy sygnał siły.

  Viva Magenta to nowa, ożywiona czerwień, której bujność budzi czystą radość, promując eksperymenty i wyrażanie siebie bez ograniczeń. Stworzony, by sławić każdego, kto ma taką samą werwę do życia i buntowniczego ducha. Poprzez ten kolor Pantone chce zachęcić do bycia odważnym i nieustraszonym, zapraszając również do pisania nowej narracji.

  Zniuansowany karmazynowy odcień czerwieni, który prezentuje równowagę pomiędzy ciepłym a chłodnym, Pantone 18-1750 Viva Magenta jest również kolorem hybrydowym, który wygodnie balansuje pomiędzy tym, co fizyczne i wirtualne, przywołując na myśl wielowymiarowy świat. Asertywny, ale nie agresywny, jest karminową czerwienią, która nie dominuje, lecz przyjmuje postawę „pięści w aksamitnej rękawiczce”. Emanująca dynamizmem, barwa Viva Magenta to transformujący odcień czerwieni, zdolny do napędzania wzornictwa w celu stworzenia bardziej pozytywnej przyszłości.

  − W tej epoce technologii szukamy inspiracji z natury i tego, co rzeczywiste − skomentowała Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute. − Pantone 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwieni i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednym z najcenniejszych barwników należących do rodziny barwników naturalnych, a także jednym z najsilniejszych i najjaśniejszych, jakie znał świat. Zakorzeniony w pierwotności, Pantone 18-1750 Viva Magenta ponownie łączy nas z przedwieczną materią. Przywołując siły natury pomaga nam budować naszą wewnętrzną siłę.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne