Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  8 miesięcy temu  12.02.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  BASF dostarczył globalną analizę rozkładu barw na rynku samochodowym w 2017 roku w swoim zestawieniu kolorów lakierów stosowanych przez OEM w przemyśle motoryzacyjnym. Na całym świecie kolor biały utrzymuje silną pozycję we wszystkich segmentach pojazdów i posiada udział w rynku wynoszący prawie 40 procent. Wraz z czarnym, szarym i srebrnym nadal dominują kolory achromatyczne.

  Jeśli chodzi o kolory chromatyczne, udział koloru niebieskiego i czerwonego jest prawie równy, następne miejsce zajmuje brązowy. Światowy przegląd pokazuje, że im mniejszy samochód, tym bardziej żywy kolor.
  W segmencie pojazdów sportowych (SUV) dane te mają znaczący wpływ na popularność ze względu na zwiększoną sprzedaż i wybór modeli. Podczas gdy biały i czarny nadal są mocnymi kolorami w tym segmencie, czerwony, niebieski a szczególnie brązowy, zyskują na popularności. Odzwierciedla to spodziewany wzrost i dywersyfikację gamy modeli solidnych pojazdów.

  Odcienie niebieskiego i szarego wzmacniają swoją pozycję na europejskich drogach

  Wyniki zaprezentowane w podsekcji zestawienie kolorów na europejskich drogach wskazują, że nadal najbardziej popularne są kolory achromatyczne. Około 78 procent wszystkich samochodów zostało pomalowanych w zeszłym roku na kolor biały, czarny, szary lub srebrny. Wśród kolorów achromatycznych udział szarości wzrósł do 19 procent, przynosząc jej poziom popularności porównywalny do czerni. Rosnący udział szarości podkreśla zarazem rosnąca różnorodność odcieni szarości. W ponad 100 odmianach ma ona drugą największą liczbę odcieni, obok niebieskiego.
  – Szary, poprzez swoje skojarzeniami z betonem i szkłem, prezentuje najbardziej miejski kolor i w ciągu ostatnich kilku lat jego udział w rynku znacznie wzrósł –  powiedział Mark Gutjahr, dyrektor Działu Projektowania Samochodów EMEA w Dziale Lakiernictwa Dywizji BASF. –Z odcieniami od jasnego i w połowie szarego do ciemnego antracytu, stanowi on o ogromnej różnorodności i w ten uzyskał wysoką pozycję rynkową.

  Z kolorów chromatycznych nadal silnie się rozwija niebieski. Podczas gdy jego całkowity udział 10 procent pozostaje stabilny, udział niebieskiego znacznie wzrósł pod względem udziału w chromatycznej palecie barw – prawie co drugi chromatyczny samochód wyprodukowany w Europie w 2017 roku był niebieski – jest to trend przewidywany przez projektantów kolorów farb i lakierów BASF i odzwierciedlony w licznych odcieniach niebieskiego w ostatnich kolekcjach trendów kolorystycznych. Z prawie 130 różnymi odcieniami, jest to też numer 1 pod względem różnorodności kolorów.

  Trendy i innowacyjne koncepcje kolorystyczne

  Zestawienie BASF dotyczące globalnej dystrybucji farb i lakierów samochodowych OEM uzupełnia trendy kolorystyczne w branży motoryzacyjnej publikowane co roku przez Dywizję Farb i Lakierów BASF. Podczas gdy kolekcja trendów przedstawia koncepcje kolorystyczne, które będą kształtować przyszłość motoryzacji, zestawienie kolorów BASF prezentuje aktualne preferencje rynkowe i dane z minionego roku. W ciągu ostatnich lat różnorodność kolorów stała się bardzo wieloraka. BASF ściśle współpracuje z producentami OEM, aby stworzyć pożądany wygląd i atmosferę, podkreślając jednocześnie ducha marek samochodowych.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony