Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  10.11.2017, ~ Administrator   

  Architekci, projektanci i deweloperzy mają nowe źródło inspiracji, by czerpać z niego korzyści. To farby proszkowe z kolekcji Futura 2018-2021 wypuszczone na rynek przez markę Interpon firmy AkzoNobel.

  Pełna kolekcja najnowszych trendów materiałowych i wzorniczych, która jest aktualizowana co cztery lata, oferuje szeroką gamę trwałych i odpornych kolorów oraz wykończeń opracowanych wspólnie z ekspertami PeclersParis, specjalizującymi się w najnowszych trendach. Opiera się ona na kilku rozpoznawanych już na całym świecie kierunkach rozwoju na lata 2018-2021: Glam City, Time Out, Treasured Light i Wild Nature.

  – Nasze doświadczenie w zakresie doboru koloru a także ciągły rozwój trwałych i odpornych rozwiązań napędzały stworzenie naszej kolekcji Futura – wyjaśnił Jean-Paul Moonen, ze Działu Farb Proszkowych dla Architektury AkzoNobel. – Nowa kolekcja obejmuje szereg specjalnych wykończeń do zastosowania na zewnętrznych architektonicznych elementach metalowych.

  Każdy motyw w kolekcji obejmuje unikalną gamę kolorów, tekstur i efektów, które odzwierciedlają sam projekt, jak i trendy społeczne widoczne na świecie. Innowacja jest również dobrze widoczna dzięki dwóm całkowicie nowym wykończeniom: miękkiemu jedwabiowi oraz bawełnie.

  Glam City przedstawia wpływy modernistyczne i wtrącenia barokowe o intensywnych, ciemnych tonach skupionych na czerwieni, błękicie i zieleni. Time Out stanowi inspirację dla kojących przestrzeni życiowych, z jasnymi tonami opartymi na różnych odcieniach bieli i miękkich a także neutralnych kolorach. Treasured Light oferuje zmysłowe i bardziej wyrafinowane wersje metalicznego blasku, w tym mosiądzu, różowego złota, jasnej miedzi i srebra. W Wilde Nature przyroda wyraża bardziej prymitywne, dzikie wyrazy natury, a przedstawia to w kolorach ziemistego brązu, torfowego khaki, antracytowej szarości i czarnego węgla.

  – Nowa gama wykończeń pozwoli klientom osiągnąć odpowiedni efekt w każdym środowisku, pomagając im przyczynić się zachowania zasad budownictwa ekologicznego i zrównoważonego rozwoju – kontynuuje Jean-Paul Moonen i dodaje, że farby proszkowe Interpon uzyskały certyfikację EPD (Environmental Product Declaration), która obejmuje analizę cyklu życia surowców wykorzystywanych w samym produkcie, produkcję produktu, jego wysyłkę i zastosowanie.

  Minęło już 20 lat, odkąd AkzoNobel wprowadził na rynek farb proszkowych pierwszą na świecie specjalną kolekcję wykończeń. Jest to również piętnasty rok, w którym jako światowy lider w zakresie farb proszkowych przedsiębiorstwo współpracuje z firmą Peclers w zakresie stworzenia nowych kolekcji trendów dla architektów i projektantów. Ponadto AkzoNobel był pierwszym producentem farb proszkowych, który wprowadził na rynek gładką teksturę Sablé, która od tamtej pory uważana jest za duży sukces w branży farb proszkowych.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Kolekcja Futura AkzoNobel – nowe trendy i kolory farb proszkowych
  Kolekcja Futura AkzoNobel – nowe trendy i kolory farb proszkowych

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony