• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  3 miesiące temu  04.03.2022, ~ Administrator   

  W 2021 r. firma Jotun odnotowała przychody w wysokości 22 809 mln NOK, co stanowi wzrost o 8% w porównaniu z rokiem poprzednim. Zysk operacyjny za ten rok wyniósł 3 138 mln NOK, co stanowi drugi najwyższy wynik w historii firmy.

  Pandemia i surowce
  Pomimo wyzwań, które charakteryzowały światowe rynki w 2021 r., firma Jotun zwiększyła przychody we wszystkich regionach i w trzech z czterech segmentów działalności. Zysk operacyjny był drugim najwyższym w historii – pobił go jedynie rekordowy rok 2020.

  – W 2021 roku stanęliśmy przed wieloma wyzwaniami – mówi prezes i dyrektor generalny Morten Fon. – Po pierwsze, pandemia wpłynęła na naszą działalność na całym świecie. Po drugie, koszt surowców drastycznie wzrósł zmuszając Jotun do dostosowania cen. Niemniej jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku w 2021 roku.

  Wzrosty cen
  Wzrost przychodów był spowodowany wyższą sprzedażą we wszystkich obszarach działalności, z wyjątkiem powłok okrętowych. Aktywność na rynku statków nowobudowanych była niska, a rozwój firmy Jotun w tym segmencie był zgodny z oczekiwaniami.

  Firma Jotun aktywnie wprowadzała podwyżki cen, co częściowo zrekompensowało rosnące koszty surowców. – Podwyżki cen były konieczne, a w najbliższym czasie będzie ich jeszcze więcej – wyjaśnia Morten Fon.

  Nowe możliwości wzrostu
  Pandemia i rynki surowców nadal będą miały wpływ na rozwój w 2022 roku. Na rynkach, na których działa Jotun, pojawią się dalsze możliwości wzrostu, a firma jest w dobrej pozycji, aby je wykorzystać.

  – Wciąż nie ma pewności co do konsekwencji pandemii – dodaje Morten Fon. – Presja na marżę sprawia, że konieczne jest podnoszenie cen i kontrola kosztów. Zamierzamy zdobywać udziały w rynku, a nasza długoterminowa strategia rozwoju organicznego pozostaje niezachwiana.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata