• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  7 miesięcy temu  12.08.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Grupa KANSAI HELIOS zakończyła proces finalizacji kupna firmy Westdeutsche Farben GmbH (wefa), niemieckiego producenta powłok lakierniczych. Przejęcie obejmuje wszystkie aktywa, działalność gospodarczą, marki oraz pracowników i spowoduje utworzenie nowej spółki grupy KANSAI HELIOS Wefa z siedzibą w Essen.

  − To przejęcie jest ważnym krokiem w strategii wzrostu grupy KANSAI HELIOS, która wzmocni swoją obecność w Niemczech − zadeklarował Dietmar Jost, dyrektor zarządzający KANSAI HELIOS Group. − Grupa będzie obsługiwać rynek jako dostawca systemowy z połączoną siłą dwóch jednostek produkcyjnych, z których każda specjalizuje się w swoich dziedzinach: KANSAI HELIOS Germany GmbH w Buchholz-Mendt oraz nowej spółki w Essen.

  Przejęcie pozwoli firmie na wzmocnienie swojej pozycji w europejskim przemyśle kolejowym i ACE, a także w innych segmentach powłok przemysłowych, dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy wefa w zakresie powłok wodnych.

  Robert Scramm, właściciel wefa, zostanie również jednym z nowych dyrektorów zarządzających KANSAI HELIOS Wefa: − Ten krok jest kamieniem milowym w prawie 100-letniej historii firmy wefa mówi. − Założona jako firma rodzinna marka trafiła do grona najlepszych europejskich marek lakierniczych. Jako nowy członek KANSAI HELIOS będziemy korzystać z dodatkowych doświadczeń i know-how w ramach grupy. Jest to obopólna korzyść dla wefa i vice versa, jako że nasze specjalistyczne receptury powłok uzupełniają asortyment nowego właściciela i zapewniają najwyższą jakość produktów dla szerokiego zakresu zastosowań, zwłaszcza dla przemysłu kolejowego.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...