• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Budownictwo

  ponad rok temu  12.02.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Ponad stu wystawców zarówno z Polski, jak i z zagranicy, wystawa zlokalizowana po raz pierwszy w aż trzech pawilonach – tak krótko wygląda statystyka rekordowej edycji targów WinDoortech, na których redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego” ma swoje stoisko. Zapraszamy do pawilonu 8, stoisko 45A. 

  W tym roku wśród wystawców znajdą się m.in. firmy z Austrii, Czech, Finlandii, Holandii, Izraela, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Turcji oraz Włoch.
  Flagowa oferta WinDoor-tech to ekspozycja najnowszych osiągnięć z zakresu automatyzacji produkcji, w tym maszyn i urządzeń do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i aluminium. Będą okucia, oprogramowanie do optymalizacji produkcji, technika pomiarowa, urządzenia do transportu a także roboty. Na targach pojawią się liderzy branży, prezentując najnowsze produkty i rozwiązania.

  Polskie firmy inwestują w automatyzację
  2018 rok był dla inwestycji w Polsce pomyślny, jednak rok 2019 może okazać się jeszcze większą niespodzianką – wynika z badania Grant Thornton, które zapytało średnie i duże firmy z 35 państw o plany inwestycyjne. Polskie przedsiębiorstwa wypadają na tle międzynarodowej konkurencji bardzo dobrze, a w jednym przypadku nie mają sobie równych. Według badania aż dwie trzecie przebadanych firm w Polsce chce zwiększyć w najbliższych 12 miesiącach nakłady inwestycyjne w linie produkcyjne i

  maszyny. To daje Polsce pierwsze miejsce wśród wśród ankietowanych 35 krajów.
  Wykorzystanie nowoczesnych maszyn to w branży stolarki budowlanej coraz bardziej widoczny trend. Widać to także na WinDoor-tech. Ekspozycja najnowszych urządzeń do transportu i montażu wielkogabarytowego szkła, okien i fasad będzie jedną z atrakcji targów. W pawilonie ósmym powstanie największa w Polsce wystawa liderów tej branży.

  Ekspansja na Polskę
  Ta edycja targów  będzie kluczowym punktem Międzynarodowej Misji Gospodarczej w ramach Branżowego Programu Promocji „Budowa i wykańczanie budowli” organizowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Grupa przedsiębiorców i dziennikarzy z Kazachstanu, Rosji, Iranu, Ukrainy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji i Azerbejdżanu odwiedzi również wybranych polskich producentów branży stolarki otworowej w ich siedzibach, gdzie będzie miała okazję poznać nowoczesne fabryki, innowacyjne linie produkcyjne oraz centra dystrybucyjne, z których polskie produkty wysyłane są na cały świat.

  WinDoor-tech 2019 to również ekspozycja w pawilonie 8, gdzie do rozmów zapraszają m.in. członkowie GIMAV, włoskiego stowarzyszenia producentów i dostawców maszyn, urządzeń i specjalnych produktów do obróbki szkła. Wyniki ostatniego raportu branżowego GIMAV potwierdzają, że pod względem eksportu szkła płaskiego Polska zajmuje 7 pozycję jako rynek docelowy dla produkcji włoskiej, co daje 2,73% udziału w rynku.
  WinDoor-Tech to pierwsze międzynarodowe wydarzenie w 2019 roku, w którym wezmą udział członkowie GIMAV.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...