• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    ponad rok temu  23.09.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Jotun podpisał pierwszą umowę na dostawę przełomowej instalacji Jotun Hull Skating Solutions (HSS) do zabezpieczania kontenerowców. Umowa została podpisana z liderem w dziedzinie transportu kontenerowego i logistyki MSC – Mediterranean Shipping Company.

    MSC zaimplementuje Jotun HullSkater zrobotyzowaną technologię Hull Skating Solutions, która została zaprojektowana do czyszczenia kadłubów statków, a także specjalnie opracowaną, wysokowydajną powłokę przeciwporostową SeaQuantum Skate. Rozwiązanie będzie działać w celu zapewnienia zawsze czystego kadłuba statku oraz dla optymalnej wydajności, obniżenia kosztów paliwa i znacznie niższej emisji dwutlenku węgla.

    – Doskonale zdajemy sobie sprawę, że branża żeglugowa musi przyjąć innowacyjne rozwiązania, aby osiągnąć ambitne cele środowiskowe – mówi Giuseppe Gargiulo, szef działu wdrożeń w MSC Mediterranean Shipping Company. – Wierzymy, że HSS pomoże rozwiązać problem biofoulingu, równoważąc to z dużymi korzyściami dla świata przyrody poprzez zmniejszenie emisji i zmniejszone rozprzestrzenianie się gatunków inwazyjnych.

    Jotun zaprezentował HSS na rynku w marcu tego roku. Ta technologia ma pomóc armatorom stawić czoła najpoważniejszym wyzwaniom związanym z biofoulingiem (porastaniem i gromadzeniem się mikroorganizmów, roślin, glonów m.in. na kadłubach statków). Czyste kadłuby zapewnia przeciwporostowy aktywny środek, który umieszczony zostaje w specjalnym robocie czyszczącym. Operatorzy Jotun kontrolują HullSkater za pośrednictwem połączenia 4G, przeprowadzając czyszczenie i inspekcje zgodnie z indywidualnymi harmonogramami opracowanymi za pomocą zastrzeżonego algorytmu i dużych zbiorów danych.

    Jotun HullSkater, który wykorzystuje magnetyczne koła, aby przylegać do kadłubów statków, działa w celu usunięcia pojedynczych bakterii i biofilmu przed porastaniem. Na tak wczesnym etapie zanieczyszczenia można usunąć bez ryzyka uszkodzenia powłoki.

    Jotun uważa, że ​​gdyby wszystkie statki przyjęły proaktywne podejście HSS, czyli czyszczenie kadłubów przed porastaniem, a tym samym eliminowanie związanego z tym oporu i zużycia paliwa, emisje CO₂ na morzu można by zmniejszyć o co najmniej 40 milionów ton rocznie.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...