Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  14.12.2018, ~ Administrator   

  Jotun, światowy lider w dziedzinie powłok do zastosowań morskich, oraz firma Kansai Paint, wiodący dostawca powłok z Japonii, podpisały umowę na rozbudowę istniejącej kooperacji. Dwaj partnerzy chcą teraz naśladować sukces, jaki odnieśli w segmencie ochronnych powłok morskich.

  Jotun i NOF Kansai Marine Coatings podpisali umowę z SeaStar Alliance w 2002 roku. W tamtym momencie pracowali już razem od wielu lat, a sojusz był rozwinięciem ich długiej współpracy. Partnerstwo doprowadziło do rozwoju produktów przeciwporostowych, takich jak SeaQuantum, który jest obecnie światowym liderem w dziedzinie środków przeciwporostowych opartych na technologii Silyl. Ponad 10 000 statków otrzymało powłoki SeaQuantum, zapewniające doskonałą ochronę przeciwporostową i niezrównaną wydajność odpornościową kadłuba trwającą do 90 miesięcy.

  Skuteczne rozwiązanie Hull Performance Solutions (HPS) firmy Jotun jest jedną z najbardziej atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych w dzisiejszej żegludze i jest w pełni zgodne z normą ISO 19030, która określa, w zależności od statku, praktyczne metody pomiaru zmian właściwości kadłuba i śruby napędowej.

  Przymierze obu firm umożliwia najszerszy możliwy zasięg globalnego rynku, a głównym celem w planach są pracę nad jeszcze bardziej ekscytującymi innowacjami, rozwiązaniami i usługami. Na dzisiejszym rynku klienci stają przed wieloma wyzwaniami związanymi z nowymi regulacjami i wymaganiami audytu i jednocześnie ważne jest to, aby sprostać wyzwaniom i oczekiwaniom klientów.

  Jotun patrzy na rozszerzenie tej relacji jako naturalny krok ewolucyjny. Wspólne podejście do branży powłok morskich przyniosło ogromne zyski. Dzieląc się wiedzą i wykorzystując wzajemnie innowacje oraz zaplecze branżowe, firmy mogą uzyskać dostęp do nowych możliwości i stworzyć portfolio produktów o niezrównanej jakości.

  Wspólny ruch będzie wykorzystywał technologię, zrozumienie segmentów oraz sieci globalne, po to aby zapewnić innowacyjne rozwiązania ochronne, które zabezpieczą zasoby i zoptymalizują wydajność. To ekscytujący kierunek rozwoju zarówno dla obu firm, jak i, co chyba najważniejsze, dla klientów.

  Nowa umowa, która została podpisana jesienią bieżącego roku, obejmuje globalny segment zabezpieczeń powłokowych. Na rynku międzynarodowym Jotun posiada już silną pozycję, dostarczając produkty o wysokiej wydajności dla sektorów takich, jak: energia wiatrowa, energia wodna i cieplna; szpitale, stadiony i lotniska (infrastruktura); instalacje offshore’owe, rafinerie, zakłady petrochemiczne i zakłady przetwarzania gazu (przemysł węglowodorowy).

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony