Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Ciekłe

  6 miesięcy temu  17.12.2019, ~ Administrator   

  Firmy Jotun i COSCO SHIPPING International Hong Kong Ltd wzmocniły swoje wzajemne zobowiązanie poprzez odnowienie wieloletniej umowy joint venture.

  Umowa, po raz pierwszy podpisana w 2005 roku, zabezpiecza przyszłość Jotun COSCO Marine Coatings (JCMC), który ma wiodącą pozycję na rynku chińskim jako dostawca powłok morskich.

  Podpisanie porozumienia miało miejsce podczas specjalnej ceremonii w siedzibie głównej COSCO SHIPPING w Szanghaju, a uczestniczyli w nim, oprócz przedstawicieli biznesu, członkowie norweskiego rządu i ambasady.

  – Jotun COSCO Marine Coatings ugruntował pozycję lidera na rynku w dostarczaniu wysokiej jakości produktów dla przemysłu żeglugowego w Chinach – stwierdził Morten Fon, dyrektor generalny Jotun. – Spółka łączy innowacyjne, wydajne technologie powłokowe firmy Jotun z zapleczem infrastrukturalnym, specjalistyczną wiedzą branżową i cenioną reputacją COSCO SHIPPING na tym kluczowym rodzimym rynku. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć i czekamy na dalszy rozwój.

  Liu Gang, prezes JCMC dodał, że cieszy się, iż może kontynuować tę współpracę z Jotunem, który jest sprawdzonym partnerem. 

  Jotun, z siedzibą w Norwegii, jest największym na świecie dostawcą zaawansowanych powłok morskich i ma długą historię działalności w Chinach, ustanawiając swój pierwszy oddział w tym kraju w 1983 roku. Od tego czasu firma poszerzyła swoją działalność i dziś dysponuje pięcioma przedsiębiorstwami i dwiema fabrykami, zatrudniając 1600 pracowników i osiągając dochód krajowy w wysokości 4,5 mld NOK (494 mln USD).

  JCMC zatrudnia 700 osób i jest właścicielem fabryki w Qingdao i ma kilka biur sprzedaży. Od momentu rozpoczęcia działalności w 2005 r. spółka zwiększyła udział w rynku z 17% do 36%, dostarczając powłoki do aż 50 proc. nowo budowanych statków.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony