• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(35)/2005

    Aktualności i przegląd rynku

    Urządzenia Lakiernicze

    ponad rok temu  01.05.2005, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Dla znanego polskiego producenta pneumatyki, firmy "PREMA - Centrum Pneumatyki" z Kielc firma MTM dostarczyła profesjonalne jednokomorowe urządzenie do mycia i odłuszczania elementów pneumatyki po obróbce mechanicznej przed malowaniem proszkowym. Jest to bardzo dokładne mycie ostateczne po obróbce wiórowej. Maszyna pracuje jako wolnostojąca w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu, w którym bezpośrednio po myciu zachodzi proces malowania proszkowego. W urządzeniu myte są również niektóre elementy, które wymagają utrzymania wysokiej czystości po obróbce mechanicznej, ale niepodlegające malowaniu. Elementy są wykonane z aluminium. Są to przede wszystkim korpusy jednostek przygotowania powietrza, korpusy zaworów pneumatycznych, końcówki siłowników pneumatycznych, tłoczyska, odpowietrzniki. Elementy te posiadają dużą ilość otworów, w tym także gwintowanych nieprzelotowych oraz zakamarków i kanałów. Podczas procesu mycia muszą z nich zostać usunięte wszelkie zanieczyszczenia stałe. Ponadto ich powierzchnia musi zostać odpowiednio odtłuszczona przed malowaniem. Dodatkowym warunkiem postawionym przed tym urządzeniem było takie zabezpieczenie mytych elementów, aby nie powstawały na nich rysy czy uszkodzenia związane z obijaniem się elementów podczas procesu mycia.

    Technologia mycia w urządzeniu ERA


    Procesy mycia i suszenia zachodzą w szczelnie zamkniętej komorze. Technologia mycia na bazie wody z dodatkiem środka myjącego stanowi w tym wypadku doskonałą kombinację, która pozwoliła stabilnie osiągnąć wymagany poziom czystości elementów po myciu. Standardowa technologia oparta jest na myciu natryskowo-zanurzeniowym, natryskowym oraz ultradźwiękowym, a także odmuchu pulsacyjnym lub ocieku oraz suszeniu próżniowym. Czasy tych procesów są dobierane odpowiednio do geometrii mytych elementów. Urządzenie realizuje proces mycia w pełni automatycznie na jednym z kilku zapisanych programów (w sterowniku może zostać zapisanych nawet 9 programów). Proces zachodzi w drucianych koszach wykonanych ze stali nierdzewnej zamykanych pokrywą. Podczas całego procesu kosz wraz z detalami obraca się wokół swojej osi poziomej, kołysze się lub stoi nieruchomo.


    Fot. 1. Urządzenie myjące typu ERA, widok na stację załadunku

    Procesy mycia w urządzeniu ERA w firmie PREMA - szczegóły


    Wsad do komory mycia stanowi kosz o wymiarach zewnętrznych dł./szer./wys. 600/480/300 mm. Niektóre kosze są pokryte warstwą tworzywa sztucznego (dzięki tej powłoce powierzchnie elementów, które są wrażliwe na zarysowania zostają ochronione). Maksymalna waga wsadu wynosi 50 kg.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...