• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 1(57)/2009

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.01.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Automatyczna linia do malowania opraw świetlnych działa bez zarzutu

  Do dwóch tysięcy metrów kwadratowych elementów każdego dnia malowanych jest w nowoczesnej automatycznej lakierni proszkowej EUROIMPIANTI, która została zamontowana pod koniec 2007 roku w firmie LUG z Zielonej Góry. Linia spełnia wszystkie stawiane przez inwestora wymagania.

  Firma LUG należy do ścisłej czołówki producentów opraw oświetleniowych, działających w segmencie profesjonalnej techniki świetlnej o wysokich wymaganiach technicznych i użytkowych. Oferta LUG obejmuje szereg grup opraw oświetleniowych przemysłowych i dekoracyjnych: zewnętrznych – od iluminacji budynków, ulic czy parkingów, oraz wnętrzowych – stosowanych w salonach sprzedaży, biurach i marketach. Z końcem 2008 przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w nowoczesnej siedzibie w Specjalnej Strefie Aktywności Gospodarczej w Zielonej Górze. Kompleks produkcyjno-magazynowo-biurowy z innowacyjną linią do produkcji obudów metalowych dostarcza firmie nowych mocy produkcyjnych, zwiększa wydajność i pozwala rozbudowywać asortyment o nowe linie wzornicze. O nowoczesności siedziby, obok innowacyjnej linii technologicznej do produkcji obudów, świadczy część magazynowa zakładu wyposażona w system wysokiego składowania, który daje ogromne możliwości składowania towaru na wysokości nawet 10 m nad ziemią oraz automatyczna linia do malowania proszkowego.

  Linia, zainstalowana przez Eco-Line, a wyprodukowana przez dobrze już znaną na polskim rynku włoską firmę EUROIMPIANTI, składa się z procesu przygotowania powierzchni (odtłuszczania plus nanoceramiki, suszenia i malowania), procesu aplikacji oraz osuszania w piecu do polimeryzacji proszku. Stosowana przez firmę technologia obróbki powierzchni detali przed lakierowaniem została dobrana tak, aby wywierać jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. - W stosunku do innych metod, przy użyciu nanoceramiki firmy Henkel powstaje o 30 proc. mniej szlamu, a kąpiel chemiczna „żyje” o wiele dłużej i wymaga mniejszych nakładów energii, gdyż temperatura procesowa jest niższa od tradycyjnego fosforanowania żelazowego – mówi Tomasz Piątyszek, kierownik lakierni w firmie LUG. - Generalnie nanoceramika zapewnia lepsze zabezpieczenie antykorozyjne.

  To już 20 linia, pracująca w Polsce, w tej technologii. W kolejnej fazie procesu detale trafiają do pieca osuszającego, który działa na zasadzie wymuszonej cyrkulacji ciepłego powietrza. Detale po przejściu przez tunel myjący zostają osuszone ciepłym powietrzem wprowadzonym w cyrkulację przez serię wentylatorów. Temperatura wymagana do osuszania to 100 – 120°C. Zastosowano tu palnik renomowanej włoskiej marki o najnowocześniejszych rozwiązaniach technicznych, będące gwarancją niezawodności i wysokiej jakości wypalania.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 1(57)/2009

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne