• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 2(46)/2007

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  01.03.2007, ~ Administrator,   Czas czytania 11 minut

  Strona 1 z 6

  Kilka lat temu napisałem tekst o najczęściej popełnianych błędach przez osoby podejmujące decyzję o uruchomieniu czy modernizacji malarni proszkowej. W międzyczasie Polska stała się członkiem Unii Europejskiej a otaczająca nas rzeczywistość zmieniła się na tyle, że dobrze byłoby przyjrzeć się jak sprawa wygląda wiosną roku 2007.

  Część zasad jakimi należy się kierować podejmując decyzje inwestycyjne ma charakter uniwersalny, lecz są również i takie, które można bezpośrednio powiązać z warunkami rynkowymi, podlegającymi ciągłym zmianom. Zobaczmy więc jak można teraz uruchomić malarnię proszkową w możliwie bezstresowy sposób.

  Zasada 1 – Zanim podejmiesz decyzję o inwestycji, zbierz możliwe szeroką informację na jej temat i wyrób sobie własny pogląd o bieżącym stanie techniki w danej dziedzinie.

  Polska od trzech lat jest członkiem Unii Europejskiej, co całkowicie otworzyło nasze granice na towary z zagranicy. Na te dobre, ale również na te, które są dostarczane na nasz rynek, bo gdzie indziej trudno byłoby je sprzedać w oferowanym wykonaniu czy jakości. Niewątpliwie są wiodące firmy światowe, których wyroby niezależnie od miejsca sprzedaży utrzymują wysoki standard, lecz ich przedstawiciele są obecni na naszym rynku od wielu lat. Inne firmy, zainteresowane Polską od niedawna, również mogą być godne zaufania. I jak tu nie pogubić się wśród tylu ofert przekazywanych często za pomocą najbardziej wyrafinowanych chwytów socjotechniki? Odpowiedź może być jedna: należy być asertywnym i przy jakichkolwiek wątpliwościach wszystkie uzyskane wiadomości weryfikować w innych źródłach. Dodatkowo przy ocenie wartości firmy zajmującej się dostarczaniem urządzeń technologicznych bardzo pomocne jest sprawdzenie wiedzy technicznej na temat oferowanych rozwiązań u handlowca, z którym się kontaktujemy. Jeśli przekazana informacja wyda nam się niepełna i odnosimy wrażenie, że osoba, z którą rozmawiamy nie bardzo rozumie, co nam oferuje, to powinniśmy mieć się na baczności. Zapewniam, że później może być tylko gorzej. Nie ma takiej rzetelnej firmy, która pozwoliłaby sobie na brak kompetencji pracowników mających bezpośredni kontakt z ewentualnymi klientami. Reasumując, podstawą do podjęcia właściwej decyzji o przeprowadzeniu inwestycji jest możliwe szeroka informacja uzyskana więcej niż z jednego źródła, zdrowy rozsądek i ostrożność. Poza tym każda z firm oferujących sprzęt do malarni proszkowych z chęcią pokaże swoje obiekty referencyjne. Nigdy nie należy z takiej okazji rezygnować, bo dobrze jest własnymi oczyma zweryfikować składane obietnice. Zwłaszcza, że odwiedzane zakłady przeważnie nie są specjalnie sprzątane i przygotowywane na naszą wizytę. Przecież muszą pracować i zarabiać pieniądze.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...