• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 6(32)/2004

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  01.11.2004, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Powstała w 1949 roku firma Liebheer jest aktualnie jednym z największych na świecie wytwórców sprzętu budowlanego zatrudniającym około 21.000 osób w ponad 80. przedsiębiorstwach na wszystkich kontynentach.

  Liebherr dąży obecnie do zamiany stosowanych farb rozcieńczalnikowych na nowoczesne systemy wodorozcieńczalne. W ciągu najbliższych dwóch lat ma do tego dojść w większości zakładów produkcyjnych firmy.

  Francuski oddział firmy Becker Industrial Coatings (Becker Powłoki Przemysłowe) opracował specjalną formułę farb, które następnie poddano wszechstronnym testom w zakładzie produkcyjnym Liebherr w Colmar we Francji, w celu wprowadzenia systemu wodorozcieńczalnego jako standardu od początku roku 2005. Testy nie tylko potwierdziły, że opracowany system farb spełnia wymagania specyfikacji Liebherr, ale pokazały także, że jest on kompatybilny z aktualnie używanym system rozcieńczalnikowym, dzięki czemu może być stosowany równolegle z nim w okresie przejściowym, a jego wprowadzenie nie wymaga gruntownych zmian w linii malarskiej. Inne pozytywne cechy systemu to możliwość malowania mokro-na-mokro oraz większa odporność przy jednocześnie wyższym połysku.

  Sukces osiągnięty przy konwersji zakładu w Colmar spowodował zainteresowanie Biura Koordynacji Technicznej Liebherr, mieszczącego się w Ehingen, które zainicjowało następnie wspólne testy z udziałem Becker Industrial Coatings w zakładzie Kirchdorff w Niemczach. Beckers aktualnie kontynuuje swoją pracę w celu osiągnięcia pełnej aprobaty technicznej Liebherr w Niemczech, co otworzy drogę do zaopatrywania innych zakładów w Europie i Azji.

  Wraz z nowym systemem farb wodorozcieńczalnych oferta Becker Industial Coatings dla Liebherr objęła także zestawy do malowania wtórnego, umożliwiające rozwiązywanie ewentualnych problemów z uszkodzeniami powłok na maszynach używanych.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 6(32)/2004

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne