• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 2(40)/2006

  Aktualności i przegląd rynku

  Urządzenia Lakiernicze

  ponad rok temu  01.03.2006, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

  Strona 1 z 4

  Niezawodność i elastyczność w dziedzinie malowania proszkowego krokiem w XXI wiek!

  Pod koniec 2005 roku ITW Gema AG wprowadziła na rynek nową serię urządzeń OptiFlex przeznaczoną do malowania ręcznego. Dzięki innowacyjnym i bezkompromisowym rozwiązaniom ta nowa seria zdążyła już wzbudzić sensację. Seria OptiFlex jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom XXI wieku, jakie stawia przed nami technologia malowania proszkowego szczególnie, jeśli chodzi o wydajność malowania. Na podstawie różnorodnych pomiarów oraz informacji uzyskanych od klientów zostało dowiedzione, że nowa technologia pozwala na malowanie od 10 do 40% szybsze niż w przypadku innych rozwiązań. Idzie to w parze z większą wydajnością. Takie parametry gwarantują szybki zysk z zainwestowanego kapitału.

  268optiflex_b_mitbox.jpg

  Oto wypowiedź Patrika Studerusa, menedżera ds. produktu, zajmującego się w ITW Gema AG urządzeniami do malowania ręcznego: “Nowa seria urządzeń przeznaczona do malowania ręcznego została opracowana w ścisłej współpracy z użytkownikami urządzeń w różnych krajach. Wszelkie ich doświadczenia i pytania mogliśmy wykorzystać już w początkowej fazie pracy nad tą serią, dzięki czemu powstało najnowocześniejsze na rynku urządzenie do malowania ręcznego“. Ponadto nowa generacja tych urządzeń wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem, co ostatnio przyniosło jej prestiżową Nagrodę IF. Warto podkreślić, że ta nagroda została przyznana dokładnie 30 lat od momentu przyznania nagrody IF dla słynnego urządzenia 721 firmy ITW Gema.

  Nowa lekkość

  Przy projektowaniu nowego pistoletu napylającego do malowania ręcznego OptiSelect zwrócono szczególną uwagę na ergonomię. Pistolet wygląda stylowo, ale również gwarantuje bezproblemowe malowanie. Jest to możliwe dzięki doskonałemu wyważeniu i ergonomicznej konstrukcji. Pistolet jest niezwykle lekki – waży zaledwie 520 gramów. Jego integralną część stanowią: szybkozłącze do przewodu doprowadzającego proszek, elektroda z powietrzem czyszczącym, kaskada wysokiego napięcia 100 kV oraz system zdalnego sterowania!

  268optiselect_gross.jpg

  Oto wypowiedź Marco Sanwalda, szefa zespołu ds. opracowania pistoletu OptiSelect: “Jeśli chodzi o to urządzenie, jest to absolutny rekord w dziedzinie pistoletów napylających do malowania ręcznego. Poszczególne elementy zostały zoptymalizowane przy użyciu najnowocześniejszych metod. Powstał OptiSelect – najnowocześniejszy pistolet napylający na rynku”. Czynnikiem decydującym o nowoczesności jest nie tylko wygląd zewnętrzny, czy urządzenie samo w sobie, ale także efekt malowania. Za pomocą pistoletu napylającego OptiSelect uzyskuje się jednolite powłoki o najwyższej jakości. Taki efekt gwarantuje zintegrowany z pistoletem powielacz wysokiego napięcia 100 kV. Przy opracowywaniu urządzenia równie ważna była kwestia szczelności. – W przypadku innych pistoletów dostępnych na rynku pojawiały się kłopoty w eksploatacji tych pistoletów spowodowane wnikaniem proszku do obudowy - mówi Marco Sanwald. - Obudowa pistoletu OptiSelect jest specjalnie uszczelniona, a więc urządzenie odpowiada wymogom klasy bezpieczeństwa IP54. Takie rozwiązanie pozwala na stosowanie wszystkich powszechnie znanych proszków metalicznych bez konieczności używania dodatkowych modułów lub specjalnych dysz.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...