• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  2 miesiące temu  15.07.2021, ~ Administrator   

  Strona 3 z 3

  - Z puntu widzenia czysto produkcyjnego – wiele branż dostrzegło po raz kolejny, że w samych procesach produkcyjnych często słabym ogniwem jest człowiek. Stąd pojawił się kolejny powód poszerzający zainteresowanie automatyzacją i robotyzacją produkcji - zauważa Mateusz Amroziński.

  Konieczność wdrożeń opartych o automatyzację podnosi także Wojciech Chudy, podkreślając jednocześnie problem dostępności materiałów.

  - Nasi klienci muszą sobie dzisiaj radzić z ciągłym wzrostem kosztów materiałów i ich dostępnością, a co za tym idzie często koniecznością podwyższenia cen wytwarzanych przez nich produktów. Sposobem na ratowanie swojej konkurencyjności jest wzrost inwestycji zmierzających do automatyzacji procesów technologicznych – dodaje.

  Z kolei Tadeusz Franaszek jest zdania, że wszystkie negatywne zjawiska, które zdezorganizowały restrykcje związane z pandemią zmieniły również tradycyjne formy prowadzenia biznesu i wpłynęły na jego funkcjonowanie.

  - Rok 2020 przyniósł 20% spadek produkcji odlewów, efektem czego było znaczne ograniczenia w produkcji komponentów oraz części maszyn i urządzeń co utrudniło terminową produkcję wyrobów gotowych, a w rezultacie dało się odczuć w wielu branżach przemysłowych np. motoryzacji.

  Problemy te zostały pokonane i branża motoryzacyjna notuje już powrót do normalności, co dla naszej branży oznacza wzrost zapotrzebowania na odlewy. Liczymy więc na to, że tegoroczna edycja targów dodatkowo przyczyni się do poprawy tej tendencji – podkreśla.

  Siła targowego święta przemysłu

  Potęgę ITM INDUSTRY EUROPE budują także odbywające się w tym samym czasie Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, 3D Solutions – targi druku i skanu 3D, Subcontracting oraz Forum Odlewnicze Focast. Szczególny nacisk na relacje biznesowe oraz pozyskiwanie nowych kontaktów stawiany jest podczas Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting. Wydarzenie, odbywające się równolegle z ITM INDUSTRY EUROPE, skierowane zostało do przedsiębiorców szukających podwykonawców przemysłowych oraz zleceniobiorców gotowych na nowe wyzwania zawodowe. Aranżacja spotkań tych dwóch grup zawodowych realizowana jest w trakcie międzynarodowych spotkań kooperacyjnych Subcontracting Meetings. W ramach tegorocznej edycji targów Subcontracting będzie można także wziąć udział w dwudniowym seminarium (1-2 września) skierowanym do osób zainteresowanych rozwinięciem działalności o rynki zagraniczne oraz promocją polskiego podwykonawstwa poza granicami kraju. W programie wydarzenia znajdują się wystąpienia przedstawicieli Klastra Obróbki Metali – Krajowego Klastra Kluczowego oraz Klastra Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu Cinnomatech.

  Targi potrwają od 31 sierpnia do 3 września 2021 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku rozszerzeniem tradycyjnej oferty ITM INDUSTRY EUROPE jest również dedykowana przestrzeń wirtualna, nowe miejsce nawiązywania relacji biznesowych: internetowa platforma spotkań.

  Więcej na: www.itm-europe.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony