
Biznesowe Centrum Spotkań
Celem targów Subcontracting było pokazanie potencjału firm działających w przemyśle. Swoje możliwości w pawilonie 7 zaprezentowali oferenci usług podwykonawczych z kraju i z zagranicy. Poprzez udział w targach Subcontracting wystawcy nawiązali nowe kontakty biznesowe, zyskali cenne doświadczenia oraz mogli poszerzyć wiedzę z zakresu rozwoju branży.
Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy, jako partner merytoryczny targów Subcontracting mocno zaakcentował swoją obecność na czerwcowym wydarzeniu, zaangażował się także w organizację dyskusji w ramach strefy Smart Factory. Już pierwszego dnia targów Sebastian Rynkiewicz, Janusz Poulakowski, dr Mariusz Citkowski rozmawiali o tym, skąd wziąć 10 mln na promocję międzynarodową. Klastering - egzotyka, czy wymierne korzyści? Promować razem czy osobno? Źródła i możliwości finansowania internacjonalizacji. Doświadczenia europejskie. To główne poruszone tematy. Z kolei 5 czerwca odbyła się prelekcja pt. “Jak w przemyśle rozwijać kompetencje przyszłości?”. Świadomość wyzwań – praktyczna wiedza o 4.0, chaos informacyjny, narzędzia zdobywania kompetencji, współpraca sieciowa – właśnie o tym rozmawiali na scenie w Alei Lipowej Marek Karabowicz - koordynator Grupy Zaawansowanej Współpracy ds. Technologii KOM, Krzysztof Toczydłowski – certyfikowany oficjalny partner Siemens i Intelitek (USA) w Polsce w zakresie kształcenia zawodowego, Robert Orłowski – ekspert KOM.
Rozmowy w parze z kooperacją
W ramach targów Subcontracting odbyły się spotkania matchmakingowe Subcontracting Meetings. Ogromne zainteresowanie, rekordowa ilość spotkań B2B i zadowolenie uczestników dowodzi, że tego typu inicjatywa dla przedstawicieli przemysłu, a przede wszystkim branży podwykonawczej, jest niezwykle potrzebna. Edycję 2019 można podsumować następująco – 353 spotkania dla 138 uczestników z 14 krajów (Belgia, Białoruś, Chiny, Finlandia, Holandia, Litwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, Ukraina, Węgry). To dwudniowe międzynarodowe wydarzenie pokazuje, że umówione spotkania kooperacyjne znacznie ułatwiają znalezienie potencjalnych zleceniodawców z Polski i z zagranicy.
- Targi Subcontracting dały nam możliwość pojawienia się jako nowa firma w tej branży, po raz pierwszy skorzystaliśmy z tej okazji niezwłocznie aby zaistnieć na rynku i myślę, że był to trafny wybór. Braliśmy udział w spotkaniach b2b, mieliśmy umówionych ich kilkanaście, wszystkie były bardzo pozytywnie przez nas odebrane. Wszyscy nasi rozmówcy bardzo ciepło nas przyjęli, dzięki temu mogliśmy w tej branży inaczej zaistnieć – bardziej spersonalizowanie. Myślę, ze to był dobry moment na to, żeby spotkać się i porozmawiać o możliwościach współpracy z potencjalnymi naszymi klientami –
tak spotkania b2b opisuje Jolanta Korzeniewska z firmy Kraft-Box. - Formuła tych spotkań jest bardzo ciekawa, nie tylko maszyny, nie tylko producenci maszyn, duże firmy, korporacje, ale również my – mniejsi wytwórcy i kooperanci jesteśmy w stanie tutaj się pojawić, zaprezentować nasze możliwości.