• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 6(62)/2009

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.11.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Maksymalna wydajność przy obniżeniu kosztów – to główne zamierzenia przy projektowaniu lakierni w firmie Terma Technologie

  Trudne do malowania elementy wymagają specjalnych rozwiązań. Tak jest na przykład w pomorskiej firmie Terma Technologie, która jest producentem grzejników łazienkowych, grzałek elektrycznych do grzejników, maszyn przeciskowych oraz realizuje zaawansowane usługi mechaniczne. W trakcie budowy nowej malarni postawiono na innowacyjne rozwiązania, gdyż najwyższa jakość wykończenia produktów od zawsze jest priorytetem produkcyjnym spółki.

  Terma Technologie została założona w 1991 roku. Firma od początku ukierunkowana jest na produkcję instalacji grzewczych, w tym w szczególności grzejników wykonywanych w technologii rurkowej. Oferta Terma Technologie obejmuje: grzejniki ozdobne, grzejniki łazienkowe, grzejniki dekoracyjne - ponad 20 różnych modeli, od prostych „drabinek” po ekskluzywne modele o wyszukanym wzornictwie. Terma Technologie rozszerzyła również zakres swojej oferty m.in. o grzejniki elektryczne, grzałki i akcesoria do grzejników.
  Serce malarni – wnętrze kabiny lakierniczej.  Elementy są śrutowane w automatycznej komorze.

  Popularność grzejników Terma w Polsce i Europie oraz rozwój firmy związany ze zwiększeniem produkcji, zadecydowały o budowie nowej fabryki w pobliżu Gdańska - głównej siedziby firmy. Proces przygotowania powierzchni grzejników rozpoczyna się w śrutowni. Elementy są obrabiane w automatycznej komorze. Następnie grzejniki przechodzą próbę szczelności i dopiero po jej zaliczeniu trafiają do malarni. Jest ona usytuowana w pobliżu śrutowni i połączona systemem transportu. Detale wjeżdżają do wielostrefowej myjki, w której zachodzi odtłuszczanie, płukanie i nanoszenie odpowiedniej powłoki pasywacyjnej.

  Odtłuszczanie odbywa się w temperaturze 50 st. C a pasywacja – w temperaturze 20 st. C. Dozowanie chemii jest automatyczne, jak zresztą cały proces lakierowania.
  Tunel przygotowania powierzchni.  Suszarka i piec wykorzystują w swojej pracy emitery promieniowania podczerwonego IR.

  - Zastosowaliśmy rozwiązanie, dzięki któremu możemy obrabiać nie tylko stal, ale i aluminium oraz ocynk. Pozwala nam to na realizację dodatkowych usług niezwiązanych z główną działalnością – mówi Jacek Filbrandt, kierownik produkcji w firmie Terma Technologie. - Tunel przygotowania powierzchni, który liczy 30 metrów, jest tak skonstruowany, aby był możliwy powrót do różnych alternatywnych rozwiązań nanoszenia chemii, gdyby zaszła taka konieczność. Suszarka i piec wykorzystują w swojej pracy emitery promieniowania podczerwonego IR. Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji promienników, korzystamy z trzech niezależnych źródeł energii: bezpośredniego promieniowania IR, promieniowania odbitego i energii konwekcyjnej.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...