• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 4(36)/2005

  Aktualności i przegląd rynku

  Urządzenia Lakiernicze

  ponad rok temu  01.07.2005, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  p>Dla małych i średniej wielkości firm zakup nowego systemu lakierniczego jest jedną z ważniejszych inwestycji. Ewentualne korzyści, możliwości oraz ryzyko muszą być zawczasu dokładnie przeanalizowane, a argumenty dla banku za koniecznością zakupu muszą być bardziej przekonujące niż kiedykolwiek. Dla firmy Eisenmann + Bähr, która ma siedzibę w Vilingen-Schwenningen w Schwarzwaldzie na południu Niemiec, pojawiało się coraz więcej nowych powodów przemawiających za zakupem nowego systemu lakierniczego. Wśród klientów firmy są między innymi firmy zajmujące się budową maszyn, inżynierią medyczną i hi-fi, producenci urządzeń gospodarstwa domowego oraz dostawcy dla przemysłu samochodowego.

  Dostawa gwarantowana, niezawodny proces


  Odkąd jednym z najważniejszych czynników w zdobywaniu nowych klientów jest niezawodność procesu, firma zainwestowała w nowe urządzenie lakiernicze firmy Sprimag. Za inwestycją przemawiały konkretne argumenty. Firma musiała być bardziej elastyczna, a z jednym tylko automatycznym systemem nie była w stanie zapewnić dostawy dużej ilości elementów. Jeśli system ulegał awarii, firma nie była w stanie dotrzymać terminów dostaw do klientów. Jednak czynnikiem ostatecznie przemawiającym za nową inwestycją była decyzja producenta żelazek o znaczącym zwiększeniu produkcji i wymóg lakierowania widocznych części plastikowych elementów żelazka.

  Firma chciała również w przyszłości móc przetwarzać różnego rodzaju części dla klientów z większej liczby sektorów przemysłowych. Konieczna była również elastyczność w takim stopniu, aby możliwe było stosowanie zarówno lakierów rozpuszczalnikowych, jak i wodnych. Nowe urządzenie wentylujące miało zapewniać zarówno czystość powietrza, jak i odpowiedni poziom wilgotności, dzięki któremu firma oferowałaby określony, wysoki poziom jakości lakierowania. Kolejną przesłanką była aktualizacja systemu na potrzeby wstępnej obróbki części plastikowych. Istniejący wodny system czyszczenia wymagał osobnej maszyny, co sprawiało, że transport części do instalacji lakierniczej podwajał pracę pracowników. Połączenie w jednym urządzeniu kabiny jonizującej i ogniowego systemu oczyszczania miałoby znacząco zredukować ilość pracy. Firma chciała również radzić sobie z lakierowaniem trójwarstwowym przy jednym przejściu.

  Czyszczenie ogniowe zamiast wodnego


  Nowe łańcuchowe urządzenie jest tak zaprojektowane, żeby lakierować części na maksimum pięciu trzpieniach obrotowych na minutę. Czas cyklu jest w znacznej mierze zdeterminowany prędkością lakierowania robota i szybkością schnięcia. Nowa maszyna jest obecnie wykorzystywana do lakierowania trzech różnych osłon ciepłochronnych i czterech różnych plastikowych pierścieni dla przemysłu samochodowego. Nieczyszczone plastikowe części są dostarczane w koszach z siatki drucianej i ręcznie nakładane na trzpień. W maszynie są odmuchiwane zjonizowanym powietrzem. Podczas tego procesu trzpienie obracają się, aby zapewnić dostęp powietrza do każdej strony elementu.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...