• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(47)/2007

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.05.2007, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Innowacyjność i stałe dążenie do ulepszenia produktów oraz technologii: to jeden z najważniejszych motywów działania CEFLA Finishing Group, a prezentowana poniżej maszyna jest tego żywym dowodem.

    Pracując na rzecz rozwoju przemysłu Drzewnego, obróbki Szkła czy Tworzyw Sztucznych pragniemy dodać kolejne osiągnięcie, kolejny stopień w historii lakiernictwa przemysłowego: nowy robot z dwoma ruchomymi ramionami o nazwie iBotic prezentowany po raz pierwszy podczas tegorocznych targów LIGNA w Hanowerze.

    421287.jpg

    iBotic o dwóch ramionach natryskujących lakier to robot inteligentny, który dostrzega przesuwające się elementy i samodzielnie organizuje współpracę między dwoma ramionami w celu uzyskania maksymalnych osiągów produkcyjnych, przy jednoczesnym zachowaniu jak najlepszych standardów lakierowania. Dwa ramiona maszyny poruszają się niezależnie od siebie, każde z nich może pokryć całkowicie lub częściowo powierzchnię do aplikacji; w ten sposób na dany pakiet paneli mogą jednocześnie natryskiwać lakier, a każde ramię zajmie się inną częścią pakietu. Innym możliwym rozwiązaniem jest lakierowanie przy użyciu jednego ramienia; drugie ramię pozostaje do dyspozycji w przypadku zmiany koloru lakieru lub przy wymianie dysz i/lub pistoletów. Istnieje też możliwość jednoczesnej oscylacyjnej pracy obydwu ramion z zastosowaniem 4 + 4 pistoletów.

    Korzyści nasuwają się same:

    - Wydajność produkcyjna zostaje praktycznie podwojona w stosunku do automatów aktualnie stosowanych na rynku;

    - Zmiana koloru lub rodzaju lakieru jest znacznie ułatwiona, a ramię natryskujące lakier może używać do każdego pakietu innego koloru.

    iBotic zaprojektowano przy użyciu lekkich stopów aby zmniejszyć ciężar maszyny, a w części mechanicznej zastosowano nowe rozwiązania zwiększające płynność działania oraz eliminujące konieczność konserwacji. Poszczególne wersje maszyny posiadają:

    Transporter:

    - Transporter taśmowy z CFB, o szerokości roboczej 1600 mm.; posiada system odzyskiwania i ponownego wykorzystania lakieru z walcem przeciwobrotowym oraz wózkiem czyszczącym i osuszającym taśmę, opatentowane przez CEFLA; wózek czyszczący wysuwany z boku maszyny został specjalnie dla niej opracowany;

    - Transporter podciśnieniowy, pokryty papierem (lub warstewką tworzywa) z elektronicznie sterowanym systemem rozwijania i zwijania szpuli; system ten eliminuje straty czasu związane z czyszczeniem tasmy na koniec zmiany ale nie jest odzyskiwany preparat. Świetnie sprawdza się przy natrysku kleju na formatki MDF wykańczane w prasach membranowych.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...