Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  06.10.2017, ~ Administrator   

  W ramach współpracy z firmą Audi, przedsiębiorstwo Henkel opracowało proces wstępnej obróbki karoserii. Opatentowany, dwustopniowy proces pozwala na obróbkę składających się z wielu metali karoserii samochodowych o zawartości aluminium do 100 procent. W procesie fosforanowania cynku, który jest konwencjonalnym procesem, ilość odpadów wzrasta wraz ze wzrostem zawartości aluminium w materiale mieszanym na karoserie. Bardzo kosztowne jest ich usunięcie z kąpieli, w czasie których poddawane są one obróbce.

  Ze względu na różne własności powierzchniowe korpusów stalowych i aluminiowych, dwustopniowy proces obróbki wstępnej Bonderite odbywa się w dwóch etapach. Pozwala to na wykorzystanie większej ilości aluminium, przy jednoczesnym zmniejszeniu niedogodności obecnego procesu, tzn. ograniczeniu użycia energii i środków chemicznych w trakcie procesu produkcji. Zmniejszone zostają również koszty obsługi, powiązany bezpośrednio z nimi czas przestojów oraz ilość odpadów.
  Audi było pierwszym przedsiębiorstwem, która zintegrowało tę metodę ze swoimi procesami. Dwustopniowy proces stał się obecnie standardem światowym wstępnej obróbki karoserii samochodowych o wysokiej zawartości aluminium i jest stosowany przez wiodących producentów samochodów na całym świecie.

  – Dwustopniowy proces obróbki wstępnej metalu Bonderite dla karoserii skonstruowanych z wielu metali zapewnia doskonałą ochronę przed korozją przy jednoczesnym obniżeniu kosztów inwestycyjnych i przetwarzania – wyjaśnia Peter Kuhm, dyrektor handlowy ds. obróbki powierzchni karoserii samochodowych na Europę w przedsiębiorstwie Henkel Adhesive Technologies. – Jesteśmy bardzo dumni z naszej współpracy, nie tylko z Audi, ale także z innymi wiodącymi producentami samochodów.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony