Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  2 miesiące temu  05.02.2021, ~ Administrator   

  Lars Petersson, prezes firmy Hempel.

  Lars Petersson, prezes firmy Hempel.

  Fuzje i przejęcia, silniejsze ukierunkowanie na wybrane rynki i segmenty oraz zrównoważony rozwój – to najważniejsze założenia nowej strategii firmy Hempel na lata 2021-2025.

  Firma Hempel wchodzi w nowy rok z nową strategią rozwoju. Całościowy, szeroko zakrojony program zakłada, że w ciągu pięciu kolejnych lat przychody koncernu powinny ulec podwojeniu – częściowo za sprawą fuzji i przejęć (50% wzrostu), a częściowo dzięki intensyfikacji aktywności w wybranych obszarach.

  Hempel chce się bowiem bardziej skupić na rozwoju czterech głównych segmentów swojej działalności: farb dekoracyjnych, powłok morskich oraz produktów dla budownictwa infrastrukturalnego i energetyki. Zamierza także bardziej skoncentrować swoją działalność pod względem geograficznym, nawiązując ściślejszą współpracę z kluczowymi rynkami, a ograniczając swoją aktywność tam, gdzie przynosi ona najmniejsze profity.

  W nowej strategii spory nacisk położony został także na kwestie ekologii i zrównoważonego rozwoju: do 2025 r. firma chce osiągnąć neutralność emisyjną w zakresie CO2, a także przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego swoich klientów. Szeroko zakrojony projekt ruszy w lutym 2021 r. i ma bazować ściśle na badaniach naukowych.

  Badania te zostaną także wykorzystane do tworzenia innowacji produktowych i digitalizacji przedsiębiorstwa, aby uczynić je nie tylko większym, ale i bardziej konkurencyjnym na rynku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony