• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  6 miesięcy temu  15.03.2021, ~ Administrator   

  Hempel zakończył 2020 r. na plusie, odnotowując wzrost przychodów do ponad 1,5 mld euro.

  Hempel zakończył 2020 r. na plusie, odnotowując wzrost przychodów do ponad 1,5 mld euro.

  Hempel właśnie ogłosił wyniki finansowe za 2020 rok. Firmie udało się zwiększyć przychody do ponad 1,5 mld euro, głównie za sprawą zwiększonego popytu na powłoki dla przemysłu morskiego.

  Mimo dekoniunktury na światowych rynkach spowodowanej pandemią koronawirusa Hempel zakończył ubiegły rok na plusie: przychody firmy wzrosły do 1,542 mld euro, zaś wzrost organiczny sięgnął 3,2%.

  – Rok 2020 był dla firmy Hempel bardzo udany – mówi Lars Petersson, prezes i dyrektor generalny Grupy Hempel. – Był także rokiem ogromnych przemian. Sporo czasu poświęciliśmy na przygotowanie naszej nowej strategii „Double Impact”, która zakłada koncentrację na czterech kluczowych segmentach rynku z zamiarem podwojenia naszych przychodów do 3 mld euro w 2025 r.

  Począwszy od 2021 r. działania koncernu koncentrują się na zwiększeniu jego pozycji na rynku produktów dekoracyjnych, a także w sektorze morskim, budownictwa infrastrukturalnego i energetyce. To właśnie branże: morska i dekoracyjna przyniosły grupie w zeszłym roku największe przychody. Silny wzrost popytu na powłoki do zastosowań morskich obserwowany był głównie w rejonie Azji i Pacyfiku. Przewoźnicy postanowili bowiem wykorzystać okres pandemii, aby odnowić kadłuby swojej floty.

  Jak podaje Hempel, od momentu wprowadzenia na rynek w 2013 r. jej topowy produkt dla sektora morskiego Hempaguard X7 znalazł zastosowanie w ponad 2000 projektów, przyczyniając się do ograniczenia zużycia paliwa łącznie o 7,6 mln ton oraz emisji CO2 – o kolejne 23,5 mln ton.

  Jednocześnie firma od 1,5 roku nieprzerwanie odnotowuje wzrost organiczny oraz stopniowo redukuje swoje zadłużenie. – Ważnym krokiem na tej drodze było przejęcie marki Wattyl, które wzmocniło naszą pozycję na rynku azjatyckim i australijskim, zwłaszcza w segmencie dekoracyjnym i powłok ochronnych – podkreśla Lars Petersson. – Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera w wybranych segmentach i regionach geograficznych przy jednoczesnym wspieraniu zrównoważonego rozwoju.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony