• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  17.03.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Dzięki połączeniu dynamicznego wzrostu organicznego i dwóch dużych strategicznych przejęć, firma Hempel zwiększyła swoje przychody w 2021 roku do 1,8 mld euro.

  Firma Hempel kontynuowała swoją tendencję wzrostową w 2021 roku, kończąc rok wynikiem wzrostu na poziomie 5,9% w ujęciu organicznym, po dziesięciu kolejnych kwartałach wzrostu. Całkowity wzrost wyniósł 15,1%, pomimo wyzwań związanych z łańcuchem dostaw w całej branży powłok lakierniczych. Wzrost organiczny na poziomie 5,9% był najwyższy od ponad dziesięciu lat, do czego przyczyniły się dobre wyniki segmentów Marine i Infrastructure, które okazały się silniejsze niż oczekiwano w obliczu bezprecedensowego wzrostu kosztów surowców i ich niedoborów.

  − Nasze wyniki w 2021 roku były bardzo zadowalające i pokazują, że zdecydowane działania podjęte w celu przeorientowania naszych ambicji i realizacji naszej strategii przynoszą efekty − mówi Lars Petersson, prezes i dyrektor generalny Grupy Hempel. − Naszą ambicją jest podwojenie naszej działalności do 2025 roku oraz zwiększenie naszego pozytywnego wpływu w zakresie zrównoważonego rozwoju i wciąż podążamy w tym kierunku.

  Zapewnienie zrównoważonej przyszłości

  W lutym 2021 r. firma wprowadziła Futureproof − kompleksowe ramy i przewodnik wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w całej działalności firmy Hempel, od jej podstawowych działań po rozwój produktów i inwestycje.

  Futureproof określa wymierne cele w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i zarządzania, w tym cele dotyczące redukcji emisji CO2. W listopadzie firma Hempel przedstawiła swoje cele w zakresie redukcji emisji CO2, zgodnie ze ścieżką 1,5°C, do niezależnej weryfikacji przez inicjatywę Science Based Targets i spodziewa się ich zatwierdzenia w 2022 roku.

  − Umieszczenie kwestii zrównoważonego rozwoju w centrum naszych działań biznesowych jest właściwym i mądrym posunięciem − mówi Lars Petersson. − Aby pozyskać kluczowych klientów, musimy dostarczać rozwiązania i rozwijać partnerstwo, które będą odpowiedzią na ich wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem.

  Firma odnotowała również zwiększony popyt na swoje bardziej zrównoważone produkty, takie jak zaawansowane powłoki morskie. Zapewniają one oszczędność paliwa, a tym samym redukcję emisji CO2, dzięki poprawie hydrodynamiki statku. W 2021 roku powłoki morskie firmy Hempel pomogły klientom z branży morskiej ograniczyć emisję CO2 o 4,5 mln ton, w porównaniu z 3,6 mln ton w 2020 roku. Celem firmy Hempel jest zwiększenie tego wyniku do 5,5 miliona ton w 2022 roku.


  Lars Petersson

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...