Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Ciekłe

  7 miesięcy temu  14.11.2019, ~ Administrator   

  Firma Hempel, globalny producent powłok lakierniczych, ​​dołączyła do koalicji Getting to Zero (Dochodzenie do Zero). Jej celem jest wprowadzenie statków, które nie będą w ogóle emitowały gazów cieplarnianych. Pomóc w tym mogą m.in. powłoki lakiernicze.

  W 2018 r. Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) przyjęła strategię ograniczenia emisji gazów cieplarnianych pochodzących z żeglugi o co najmniej 50 procent do 2050 r. w stosunku do poziomów z 2008 r. Jednocześnie IMO będzie dążyć do całkowitego wyeliminowania emisji pochodzących z żeglugi. Aby było to możliwe, niezbędne są statki o zerowej emisji (ZEV), dlatego powołano koalicję Getting to Zero. Firma Hempel zobowiązała się do odgrywania kluczowej roli w osiągnięciu tego celu. – Od dawna pomagamy branży morskiej w zmniejszaniu emisji CO2, miedzy innymi dzięki naszym hydrodynamicznym powłokom, takim jak Hempaguard MaX – mówi Christian Ottosen, wiceprezes grupy, szef działu powłok morskich w Hempel. – Przy konstruowaniu statków bezemisyjnych musimy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty projektowania i użytkowania, a nasze powłoki są jednymi z najważniejszych elementów pozwalających osiągnąć tę redukcję.
  Wprowadzony na rynek we wrześniu tego roku Hempaguard MaX zmniejsza opór statku w wodzie, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i związane z tym emisje. Produkt powstał na bazie Hempaguard X7, powłoki, która została zastosowana już na ponad 1500 statków od momentu wprowadzenia jej w 2013 r. na rynek, umożliwiając tym samym statkom łączne obniżenie rachunku za paliwo o 500 mln USD i zmniejszenie rocznej emisji CO2 o ponad 10 mln ton.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony