• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Galwanotechnika

  Wydarzenia

  ponad rok temu  03.02.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Należący do KAP Surface Technologies Group zakład wzbogacił się o nowe, w pełni zautomatyzowane linie do galwanizacji stali i żeliwa. Plany inwestycyjne firmy sięgają jednak znacznie dalej.

  W styczniu tego roku w Stanowicach oficjalnie otwarto nowe linie galwaniczne do powlekania cynkowego i cynkowo-niklowego stali i żeliwa. System składa się z 10 stanowisk do załadunku i wyładunku detali i zajmuje powierzchnię ponad 2500 mkw. Inwestycja trwała 10 miesięcy i kosztowała KAP Surface Technologies, właściciela Heiche Polska, ponad 10 mln euro.

  – Dzięki rozbudowie zakładu niektóre projekty, dostarczane od lat dla wiodących klientów z branży automotive w Europie, głównie w Polsce, zostaną przeniesione z fabryki z Niemiec właśnie do Heiche Polska – mówi Nicolai A.J. Baum, dyrektor generalny KAP Surface Technologies. – Nowa inwestycja obniży nie tylko koszty produkcji, ale również koszty logistyczne klientów.

  Linia dysponuje funkcją automatycznego dozowania chemikaliów oraz możliwością śledzenia przebiegu procesów na ekranie monitora, dzięki czemu ma przyczynić się do realizacji koncepcji „zero błędów”. Początkowo system będzie pracował w trybie jednozmianowym, od marca – w dwuzmianowym, zaś do końca 2021 r. planowane jest przejście na pracę na trzy zmiany.

  Równolegle z linią otwarto nową część biurowo-socjalną o powierzchni 1200 mkw., zaś jeszcze w pierwszym kwartale 2021 r. zakład wzbogaci się o dział badawczo-rozwojowy. Firma już poszukuje inżynierów, techników i pracowników produkcji, którzy wesprą dotychczasowy personel w realizacji nowych zadań produkcyjno-projektowych. Docelowo zamierza zwiększyć zatrudnienie ze 100 do 200 pracowników.

  GALERIA ZDJĘĆ

  HEICHE Polska zainwestowała w linie galwaniczne
  HEICHE Polska zainwestowała w linie galwaniczne

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...