• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  23.03.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  W nowej strategii firma Hempel stawia przede wszystkim na zrównoważony rozwój.

  W nowej strategii firma Hempel stawia przede wszystkim na zrównoważony rozwój.

  Firma Hempel zamierza w kolejnych latach jeszcze intensywniej wejść na ścieżkę zrównoważonego rozwoju. Ma jej w tym pomóc ogłoszona właśnie strategia „Futureproof”.

  Neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla, działania na rzecz ograniczenia ocieplenia klimatu, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych przez klientów oraz wspieranie integracji i różnorodności personelu – to główne cele przedstawionej właśnie strategii zrównoważonego rozwoju „Futureproof” firmy Hempel, producenta farb i lakierów.

  – Jesteśmy przekonani, że osadzenie zrównoważonego rozwoju w centrum naszych działań znacząco ułatwi nam realizację naszych ambicji, tj. podwojenie przychodów firmy do 2025 r. – mówi Katarina Lindström, dyrektor operacyjna i wicedyrektor wykonawcza firmy Hempel. – Jeśli zaś nam się to uda, zaangażowanie w ekologię stanie się dla nas jeszcze ważniejsze. Chcemy bowiem uniezależnić nasz wzrost od wpływu na środowisko – podwoić nasze przychody, ale nie ślad węglowy.

  Ślad ów firma chce w ciągu najbliższych pięciu lat całkowicie zneutralizować, tak aby do 2025 r. móc się pochwalić zerowym bilansem emisji CO2. Co więcej, przedsiębiorstwo jako jedna z zaledwie 300 firm na świecie zobowiązało się też do wdrożenia działań zmierzających do ograniczenia globalnego wzrostu temperatury do 1,5°C do 2050 r. Ma to – według najnowszych badań – odsunąć od nas prawdopodobieństwo wystąpienia katastrofy naturalnej związanej z ociepleniem klimatu.

  To jednak nie wszystko: do 2025 r. Hempel chce także ograniczyć emisję dwutlenku węgla przez swoich klientów (i to o 30 mln ton), co wymaga znaczącej zmiany składu produktów koncernu. Ma temu służyć m.in. intensyfikacja działalności badawczo-rozwojowej w ramach nowego inkubatora innowacji GrowHub, a także wzmacnianie potencjału innowacyjności przez fuzje i przejęcia orz strategiczne partnerstwa z innymi podmiotami.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...