• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  8 miesięcy temu  03.10.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Firma Arkema, wraz z konsorcjum kilku innych podmiotów, bada i rozwija możliwości recyklingu butelek i innych przedmiotów z tworzyw sztucznych (PET) w celu odzyskania monomerów do ponownego wykorzystania jako surowce do bardziej zrównoważonych poliestrowych żywic dla produkcji farb proszkowych.

  Projekt jest prowadzony przez hiszpańską Najwyższą Radę Badań Naukowych (CSIC) i został założony przez hiszpańskie Ministerstwo Nauki i Innowacji oraz Państwową Agencję Badawczą w ramach inicjatywy NextGenerationEU.

  - Ten projekt był naturalnym wyborem dla Arkemy - wyjaśnia Neil Tariq, globalny dyrektor biznesowy ds. żywic powłokowych w Arkema. - Jako dostawca żywicy poliestrowej dla bezrozpuszczalnikowej technologii malowania proszkowego, stale badamy nowe ścieżki i prowadzimy badania naukowe, które rozwijają nasze produkty. Jesteśmy podekscytowani długoterminowymi celami tego projektu i cieszymy się z możliwości dzielenia się innowacjami z naszymi klientami i partnerami w nadchodzących latach.

  Farby proszkowe są bardzo dobrze przygotowane do dalszego zrównoważonego rozwoju w wielu wymagających zastosowaniach przemysłowych, w tym w urządzeniach domowych i meblach, samochodach, budynkach i innych. Ten proces malowania jest zoptymalizowany tak, aby uzyskać wysokiej jakości wykończenie przy minimalnym zużyciu energii, minimalnej ilości odpadów i czasu. Dodatkowo, proszek, który nie trafia na malowany produkt, może być łatwiej zebrany i poddany recyklingowi, a nawet ponownie wykorzystany.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...