• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  5 miesięcy temu  08.12.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Wolna od biocydów, samopolerująca powłoka przeciwporostowa Aquaterras firmy Nippon Paint Marine zdobyła nagrodę w dziedzinie technologii morskiej podczas gali Seatrade Maritime Awards w Szanghaju.

  Seatrade Maritime Awards to wyróżnienie dla organizacji z branży żeglugowej, które wykraczają poza swoje ramy, aby napędzać postęp w branży, podnosząc poziom doskonałości dzięki swojej wyjątkowej pracy. Prestiżowa ceremonia wręczenia nagród Seatrade Maritime Awards, obejmująca czternaście kategorii, gromadzi liderów branży morskiej, którzy nawiązują kontakty i świętują największe osiągnięcia roku. Nagrody Seatrade Maritime Awards zostały ustanowione w 1989 roku i są jednym z najbardziej szanowanych wyróżnień w tej dziedzinie.

  Farba Aquaterras wygrała w kategorii Marine Technology Award, doceniając wkład powłoki w poprawę wydajności, obniżenie kosztów operacyjnych i redukcję emisji w przemyśle żeglugowym. Aquaterras to pierwsza na świecie samopolerująca powłoka bez biocydów o przyjaznym dla środowiska składzie. Firma Nippon Paint Marine przeprowadziła dokładne testy, które wykazały, że Aquaterras nie zawiera substancji biobójczych ani składników aktywnych i nie jest szkodliwy dla organizmów morskich. Testy na organizmach morskich zostały przeprowadzone na rybach morskich, małżach, skorupiakach i wodorostach w specjalnie zbudowanych centrach badawczo-rozwojowych Nippon Paint Marine; żaden z nich nie został skrzywdzony ani nie ucierpiał z powodu Aquaterras.

  W przeciwieństwie do tradycyjnych powłok przeciwporostowych, które opierają się na biocydach, takich jak miedź lub tlenek miedzi, Aquaterras wyznacza nowy standard. Powierzchnia Aquaterras jest supergładka i wyjątkowo płaska dzięki formule wolnej od biocydów, a jej samopolerujące właściwości pomagają z czasem uczynić powierzchnię statku jeszcze gładszą, skutecznie polerując się w miarę ruchu statku. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię medycznych polimerów przeciwzakrzepowych, Aquaterras zawiera hydrofilowe i hydrofobowe struktury mikrodomenowe, które aktywnie zapobiegają adhezji biologicznej na swojej powierzchni. W rezultacie organizmy morskie nie są w stanie przylgnąć i rozwijać się na kadłubie, co zapewnia lepszą wydajność i efektywność statku.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...