• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  KALENDARZ

  ponad rok temu  06.06.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Miejsce: Kraków

  Data rozpoczęcia: 02.09.2020

  Data zakończenia: 04.09.2020

  ETCC2020 – European Technical Coatings Congress odbędzie się w dniach od 2 do 4 września 2020 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kongres organizowany jest od 70. lat w różnych krajach.

  Organizatorami kongresu ETCC2020 są: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem i Europejska Federacja FATIPEC – Federation of Associations of Technicians for Industry of Paints in European Countries (www.fatipec.com).

  Trudnym do przecenienia atutem jest fakt przejęcia obecnie przez FATIPEC kierownictwa w Globalnej Federacji organizacji CSI – Coatings Societies International (www.csi-coatings.org), co dodatkowo ułatwia potencjalne zaangażowanie w kongresie specjalistów z całego świata.

  W trakcie 3-dniowego kongresu prowadzone będą wykłady plenarne oraz równoległe 3-4 sesje tematyczne i sesja posterowa. W ramach kongresu organizowana jest wystawa, na której firmy – producenci materiałów, urządzeń produkcyjnych, badawczych – przedstawiają ofertę swoich najnowszych produktów i rozwiązań technicznych. Kongresowi towarzyszy także sesja „Summer School” z wykładami dedykowanymi studentom i młodym naukowcom.

  Prelegentami będą przedstawiciele największych firm, instytutów, uczelni z całej Europy oraz m.in. z USA, Japonii, Chin. W zależności od decyzji prelegentów, prezentacje z kongresu mogą być publikowane w czasopismach o zasięgu światowym, w tym m.in.: „Progress in Organic Coatings”, „Surface Coatings International”, „Farbe und Lack”, „Lakokrasocznye Materialy” oraz wiele innych.

  W trakcie kongresów oceniane są wszystkie referaty wg ustalonych kryteriów, w tym: nowość naukowo-techniczna, możliwość zastosowania nowego opracowania, sposób prezentacji. Tradycyjnie przyznawane są nagrody FATIPEC po 1000 euro za najlepsze referaty w kategoriach:

  • najlepszy referat kongresu
  • najlepszy referat prezentowany przez młodych naukowców (wiek do 35 lat)
  • najlepszy referat o tematyce ekologicznej.

  FATIPEC pokrywa pełne koszty uczestnictwa w kongresie dla jednego młodego naukowca z każdego kraju członkowskiego.
  Kongres stanowi platformę spotkań przemysłu z naukowcami z instytutów i uczelni, z możliwością nawiązywania współpracy międzynarodowej i pozyskania unikalnej wiedzy w zakresie najnowszych materiałów i produktów.
  Kongresy naukowo-techniczne FATIPEC organizowane są w różnych krajach europejskich od 1950 roku. Dla zwiększenia rangi i merytorycznego poszerzenia programu w 2012 r. tradycyjny „Kongres FATIPEC” został zastąpiony nową formą o nazwie „European Technical Coatings Congress” ETCC. Ostatni kongres ETCC2018 odbywał się w Amsterdamie.

  Strona internetowa ETCC2020: www.etcc2020.org

  Kontakt e-mail kongresu: etcc2020@sitpchem.org.pl.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...