• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  ponad rok temu  18.05.2020, ~ Administrator   

  Niektórzy z wiodących na świecie specjalistów w dziedzinie powłok zgromadzili się (wirtualnie) w Royal Society of Chemistry, aby omówić, w jaki sposób można zastosować specjalne technologie obróbki powierzchniowej w celu rozwiązania problemu z globalną pandemią COVID-19.

  Ponad 130 naukowców, specjalistów branży technicznej oraz przedstawicieli najważniejszych organizacji opieki zdrowotnej i transportu spotkało się zdalnie na konferencji zorganizowanej we współpracy z British Coatings Federation - brytyjskim stowarzyszeniem handlowym reprezentującym producentów i dostawców farb, powłok, farb drukarskich i okładzin ściennych w Wielkiej Brytanii. Seminarium internetowe miało na celu identyfikację wyzwań i dzielenie się wiedzą na temat technik, które mogłyby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji, zarówno w teraźniejszości, jak i przyszłości.

  Powłoki przeciwwirusowe zawierają środki, które zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów na powierzchniach i są coraz częściej badane pod kątem potencjalnego zastosowania w klinikach, przemyśle i środowisku domowym. Oprócz wyzwań technicznych istnieją również przeszkody regulacyjne, z którymi należy się zmierzyć, zanim materiały te będą mogły zostać zastosowane w przestrzeni publicznej.

  – Chociaż dysponujemy już wieloma technologiami i technikami, istnieje wyraźna potrzeba przyspieszenia wyników badań, a spotkanie to stanowiło istotny krok w tym kierunku – powiedziała Helen Pain, pełniąca obowiązki dyrektora generalnego w Royal Society of Chemistry. – Kluczowe znaczenie ma to, by kierunek, który został tutaj przyjęty, był reprezentatywny dla różnorodnych poglądów i doświadczeń pochodzących z całej społeczności, dlatego wzywamy każdego, kto ma odpowiednie spostrzeżenia, do przyłączenia się do naszej grupy interesu Surface Coatings podczas kolejnych dyskusji.

  Wydarzenie było prowadzone przez Stuarta Clarke'a, profesora nauk o powierzchni na Uniwersytecie Cambridge i przewodniczącego Komitetu Technicznego Surface Coatings Group, natomiast gospodarzem spotkania był Tom Bowtell, CEO w British Coatings Federation.

  Clarke powiedział: – W obecnym klimacie istnieje pilna potrzeba dostarczenia nowych informacji i wglądu w antywirusowe powierzchnie oraz powłoki, szczególnie w celu potwierdzenia zachowania antywirusowego i szybkiego wprowadzenia odpowiednich produktów na rynek i do użytku publicznego. Grupa Surface Coatings próbuje połączyć osoby i organizacje z odpowiednimi produktami ze specjalistycznymi obiektami do testów antywirusowych. W dłuższej perspektywie działania mogą koncentrować się na świadomym przeformułowywaniu produktów, a nawet na długoterminowym badaniu nowych metod antywirusowych.

  Bowtell dodał: – Nasi członkowie dali świetną odpowiedź, ponieważ wielu z nich już posiada produkty lub technologie, które mogą zaspokoić pilne potrzeby w dobie kryzysu.

  Źródło: www.pcimag.com

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony