• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(41)/2006

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  01.05.2006, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    Pytania skierowane do firmy Akzo Nobel Powder Coatings

    – Dlaczego firmy wybierają malowanie farbami proszkowymi?

    – Farby proszkowe stanowią tańszą i wolną od zanieczyszczeń alternatywę dla farb przemysłowych na bazie rozpuszczalników:

    • brak rozpuszczalników organicznych (w farbach ciekłych rozpuszczalniki stanowią nawet 70 proc. objętości farby),

    • brak problemów z lotnymi związkami organicznymi (VOC),

    • niska szkodliwość dla zdrowia pracowników,

    • łatwość czyszczenia linii i urządzeń malarskich,

    • łatwość aplikacji,

    • wysoka jakość i wydajność produktu,

    • szereg innych zalet ekonomicznych.

    – Jakie produkty z Państwa oferty pozwalają uzyskać klientom wymierne korzyści ekonomiczne?

    – Przede wszystkim staramy się dostarczać naszym klientom farby proszkowe najnowszej generacji, opracowane zgodnie z najnowszymi technologiami stosowanymi w naszej branży. Dzięki temu nasze produkty charakteryzują wysoka jakość oraz wydajność. Poza tym prowadzimy z naszymi klientami dialog, aby dobrać produkty najbardziej odpowiednie do ich potrzeb. Stosujemy zasadę dostosowywania produktu do klienta, a nie odwrotnie…

    – A konkretniej? Jakie produkty sprawdziły się już u Państwa klientów pod kątem ekonomii?

    – Tych produktów jest bardzo wiele. W ostatnim czasie coraz więcej naszych klientów przekonało się np. do zalet naszych farb z grupy Interpon AF (advance fluidity). Farby tej serii to produkty o mniejszym niż typowo zużyciu i odpadzie przy jednoczesnym wzroście wydajności aplikowania. Cechy charakterystyczne farb Interpon AF odróżniające je od tradycyjnych farb proszkowych to lepsza penetracja, lepsze przyjmowanie ładunku, lepsze krycie, lepsza rozlewność, lepsza efektywność, unikalny skład, redukcja odpadu, redukcja parametrów aplikacyjnych. Z danych popartych prawdziwymi przykładami wiemy, że po zastosowaniu farb AF z naszej oferty, nasi klienci już na wstępie uzyskali redukcję zużycia farb od kilku do kilkunastu procent, a w wielu przypadkach po zakończeniu optymalizacji procesu malowania uzyskaliśmy wyniki ponad 20-procentowej redukcji zużycia.

    – Co jeszcze nowego oferują Państwo swoim klientom?

    – Nowe produkty, które znalazły się w ostatnim czasie w naszej ofercie to farby Non-stick, opisywane we wcześniejszych numerach „Lakiernictwa Przemysłowego”. Farby odporne na podwyższoną temperaturę znajdują zastosowanie do malowania tłumików i podzespołów silników samochodowych, a także używane są w produkcji pieców grzewczych, wkładów kominkowych i osprzętu do nich, produkcji grilli itp. Do tej pory do malowania tego typu detali stosowano produkty ciekłe lub emalie. Wiemy, jakie niekorzystne cechy ma malowanie farbami ciekłymi na bazie rozpuszczalników, zaś stosowanie emalii to proces zdecydowanie droższy, choćby ze względu na temperaturę ich wygrzewania.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 3(41)/2006

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne