Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  14.05.2019, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Obróbka powierzchni odlewów ma decydujący wpływ na jakość produktów końcowych. Na targach GIFA w Düsseldorfie w dniach 25-29 czerwca 2019 r. w hali 16, stoisko A39, firma AGTOS pokazuje oczyszczarkę strumieniową z taśmą gąsienicową do oczyszczania i obróbki powierzchni produktów masowych.

  Specjalne właściwości zapewniają użytkownikowi decydujące korzyści. Zatem taśmy gąsienicowe są zaprojektowane tak, aby były szczególnie odporne na zużycie. Interwały wymiany znacznie się wydłużają. Wentylacja komory obróbki strumieniowej jest zaprojektowana tak, aby elementy obrabiane pozostawiały ją bez pyłu zaraz po obróbce. W ten sposób można skrócić czas cyklu, ponieważ unika się dłuższego wylotu powietrza po procesie obróbki strumieniowej. Ponadto system ma stosunkowo małe otwory w komorze obróbki strumieniowej. Zapobiega to zakleszczaniu się elementów obrabianych. Pozwala to uniknąć uszkodzeń i zapewnia jakość.

  Ponadto systemy zostaną wyposażone w mocne i łatwe w utrzymaniu wysokowydajne turbiny AGTOS. Także niezawodna technologia filtrowania jest popularną zaletą dzięki konstrukcji łatwej w utrzymaniu. Zespół wystawowy chętnie pokaże te szczegóły bezpośrednio na eksponacie.

  Przebieg procesu

  Elementy obrabiane są doprowadzane do systemu obróbki strumieniowej za pomocą urządzenia podającego. Stalowa taśma gąsienica tworzy wgłębienie i miesza je. Po zamknięciu maszyny rozpoczyna się proces obróbki strumieniowo-ściernej. Wysokowydajne turbiny zainstalowane w górnej części komory obróbki strumieniowej wyrzucają ścierniwo na części, tak że są one uwalniane z piasku formierskiego i poddawane obróbce strumieniowo-ściernej. Przez zmianę ruchu taśmy w biegu do przodu, elementy obrabiane docierają z komory z powrotem do pojemników siatkowych lub na taśmę wyładowczą. Po procesie obróbki strumieniowej następuje powlekanie lub wysyłka elementów obrabianych.

  O firmie AGTOS

  Firma AGTOS została założona w 2001 roku w Emsdetten przez doświadczonych w branży pracowników. W międzyczasie w dwóch siedzibach firmy pracuje ponad 160 pracowników. W Emsdetten, siedzibie głównej przedsiębiorstwa, odbywa się opracowanie koncepcji oraz projektowanie oczyszczarek strumieniowo-ściernych z wirnikiem rzutowym. Własna produkcja znajduje się w polskim mieście Konin, niedaleko Poznania.

  Stała koncentracja na potrzebach klienta sprawiła, że także w zakresie ogólnokrajowym przedsiębiorstwo jest uznawane jako specjalista w dziedzinie projektowania i produkowania oczyszczarek strumieniowo-ściernych z wirnikiem rzutowym do nadawania chropowatości, czyszczenia, usuwania rdzy, zgorzeliny i wzmacniania materiału. Dlatego klienci na wszystkich pięciu kontynentach pracują z oczyszczarkami strumieniowo-ściernymi firmy AGTOS.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony